Цвајта: Од 0:1 до 3:1 за 11 и 13 минута!

Утакмица Келна у Дуизбургу одложена.

Фудбал 17.03.2019 | 16:30
Друга лига Немачке у пуном сјају. Две утакмице, два преокрета. И оба пута славље гостију идентичним резултатом, 3:1.

Падерборн је према очекивању савладао фењераша Инголштат на свом терену, иако је од почетка другог дела морао да јури заостатак, а стигао га и престигао за само 11 минута. Апсолутни јунак екипе за запада државе је Кристофер Антви Ађеј, момак из Гане, који је постигао два гола вредна славља и сигурног места у средини табеле.

Сличан сценарио виђен је и у Билефелду, с тим да је Арминији било потребно мало више времена да преокрене резултат. Укупно 13 минута од 0:1 до 3:1, уз значајан учинак Фабијана Клоса, асистента за први и стрелца другог гола против Бохума, у чијем дресу је Србин Милош Пантовић одиграо 83. минута.

А најзанимљивија утакмица предвиђена за недељу је - отказана. Требало је лидер Келн да гостује дављенику Дуизбургу, али је меч померен за неки други термин, због лошег стања терена. Проблем је у томе што је трећелигаш Ирдинген на истом месту, као домаћин, играо у петак, па је терен у толико лошем стању да фудбал није могао да се игра.