Дабл-дабл Бјелице, Богдан солидан у поразу Кингса!

Српски кошаркаши имали су двоцифрен поентерски учинак у поразу Сакраменто Кингса од Вашингтон Визардса 121:115.  Бјелица ухватио ритам, али Кингси још даље од циља.  Још један конкретан наступ српског крила није био довољан да спријечи пораз Сакрамента.

Кошарка 12.03.2019 | 11:00
Немања Бјелица је остварио дабл-дабл са 15 поена (5/10 из игре) и 12 скокова уз 3 асистенције и једну украдену лопту за 36 минута на паркету.

Богдан Богдановић је додао 13 поена (2/7) уз по 4 скока и асистенције за 25 минута игре као стартер.

Најефикаснији у тиму Кингса био је Диерон Фокс са 23 поена уз 8 асистенција, а уз Бјелицу по 15 су постигли још Бади Хилд и Харисон Барнс.

Двоцифрен поентерски учинак имали су још Хери Џајмс са 12 и Вили Коли-Стајн са 10 поена и 8 скокова.

Визардсе је до победе предводио Бредли Бил са 27 поена уз по 9 скокова и асистенција те 4 украдене лопте.

Бил је убацио 21 поен у другом полувремену и примакао Визардсе на 3,5 победа од осмог места на Истоку које води у плеј-оф.

Џабари Паркер је додао 18 поена, док су по 17 убацили Томаш Саторански и Боби Портис који је имао и 13 скокова.

Немања Бјелица поново је имао "дабл-дабл" вече, које за разлику од партије у Њујорку неће упамтити по побједи.

Вашингтон - Сакраменто 121:115 (28:20, 31:40, 31:21, 31:34)

Бјелица је опет искористио шансу насталу одсуством повријеђеног рукија Марвина Беглија, убацио је 15 поена (3/5 за три) и ухватио 12 скокова, али то није било довољно да Кингси избјегну изједначавање свог скора на 33 побједе и исто толико пораза.

Богдан Богдановић постигао је 13 поена, Бади Хилд се мучио при шуту (15 поена, 1/9 за три) и није био велика подршка плејмејкер Деарону Фоксу, који је "вукао", убацио 23 и такође остао без даха када се одлучивало.

Бек домаћих Бредли Бил вратио се после полувремена додатно мотивисан и убацио је до краја 21 од својих 27 поена. Таквом учинку додао је по девет скокова и асистенција и био је главни разлог због којег су Кингси доживјели пораз.

Сакраменто је у главном граду углавном јурио ривала, смањивао заостатак, али је док се одлучивало промашио посљедњих седам шутева.

Овим поразом, тим Дејва Јергера остао је на деветој позицији, првој испод границе за плеј-оф. Осмопласирана Јута има четири тријумфа више, четири пораза мање и још мирну предност у односу на "краљеве", који су изгубили седам пута у посљедњих десет мечева.

Клиперси - Бостон 140:115

Табела Источне конференције: Милвоки 50-17, Торонто 48-20, Филаделфија 42-25, Индијана 42-25, Бостон 41-27, Бруклин 36-33, Детроит 34-32, Мајами 31-35, Орландо 31-37, Шарлот 30-37, Вашингтон 28-39, Атланта 23-45, Чикаго 19-49, Кливленд 17-50, Њујорк 13-54

Табела Запада: Голден Стејт 45-21, Денвер 43-22, Хјустон 42-25, Оклахома 41-26, Портланд 40-26, Клиперси 39-29, Сан Антонио 38-29, Јута 37-29, Сакраменто 33-33, Минесота 32-35, Лејкерси 30-36, Њу Орлеанс 30-39, Мемфис 28-40, Далас 27-39, Финикс 16-52.

Извор: Б92/мондо.рс