ПОР: Бенфики се ''смрачило''! Стиже је Порто!

Помрачење на стадиону светлости: Бенфика за три минута остала без уписане победе! Орлови водили 2:0 и пустили ривала да им однесе два бода!

Фудбал 11.03.2019 | 23:38
Какво помрачење на „стадиону светлости“! Бенфика је имала 2:0 и то тешко изборених против Белененсеса у последњем мечу 25. кола, а онда је за три минута све то прокоцкала. Као да је неко угасио светло Орловима – 2:2.

Тежак кикс је направила Бенфика, сада има исти број бодова као љути ривал Порто, а само је више датих голова држи на првом месту. Уз то, екипа из Лисабона је прекинула низ од девет узастопних победа у првенству.

На крају, жесток ударац доживела је Бенфика и пред реванш осмине финала Лиге Европе, против Динама из Загреба, у којем ће морати да јури 0:1 из Максимира.

Мучили су се домаћи да дођу до гола Белененсеса без најбољег стрелца лиге, повређеног Хариса Сеферовића. Најзад, у 55. минуту Жонас се одлично снашао у шеснаестерцу после центаршута са стране и довео Орлове у вођство од 1:0. Када је Самарис срећним поготком повисио на 2:0, чинило се да је сва прича завршена. А, онда је настало помрачење...

Катастрофалном реакцијом голман Влаходимос је поклонио гол гостима за 2:1, да би само три минута касније, после колосалне грешке Дијаса, Кикас маестралним ударцем изједначио на 2:2.

Играло се у остатку утакмице испред шеснаестерца Белененсеса, ређали су се ударци Жоте, Жонаса, покушао је и Андрија Живковић, који је играо у последњих 10 минута, да донесе преокрет – није вредело.

ПОРТУГАЛИЈА 1 - 25. коло