Гужва на врху Чемпионшипа све већа!

Све је додатно закувао Шефилд Јунајтед победом над Ротерамом - 2:0.  Лидс одговорио Шефилду и Норичу - Бамфордова форма крочи пут ка Премијер лиги! Важно славље екипе Марсела Бијелсе у Бристолу.

Фудбал 09.03.2019 | 20:50
Ако тражите неку лигу у којој је веома интересантна борба на врху, онда је Чемпионшип прави избор. На врху влада права гужва, а додатно ју је повећао Шефилд Јунајтед победом над Ротерамом од 2:0 (1:0).

Два су кључна детаља са ове утакмице. Прво - то што је Шефилд постигао гол већ у 5. минуту утакмице и тако пресекао госте.

А други детаљ је директан црвени картон Ваулкса у 28. минуту чиме је оставио своје саиграче на цедилу. Са таквим односном снага Шефилду је било много лакше да игра, а сигурнију предност домаћем саставу донео је Дафи поготком у 74. минуту.

Норич, Лидс и Шефилд... То су три тима од којих ће се очекивати да се директно пласирају у Премијер лигу следеће сезоне. Биће јако занимљиво испратити ту борбу.

Лидс одговорио Шефилду и Норичу - Бамфордова форма крочи пут ка Премијер лиги! Важно славље екипе Марсела Бијелсе у Бристолу.

Оптеретили су Норич и Шефилд Јунајтед својим победама Лидс пред данашње гостовање у Брстолу, али је екипа Марсела Бијелсе одговорила на прави начин. Лидс је голом изузетно распуцаног ПатрикаБамфорда у деветом минуту однео бодове са Ештон Гејта и поново прескочио Шефилд на другом месту Чемпионшипа - 0:1 (0:1).

Бамфорду је ово био четврти гол на последње четири утакмице, али се приликом њега умало повредио, пошто је ударио коленом у стативу, али је ипак наставио и завршио меч.

Сви остали кандидати за висок пласман су се саплели. Вест Бром је ремизирао са Ипсвичом (1:1), Милдзбро је поражен на свом терену од Бенфорда (1:2), док је дерби играо нерешено са Шефилд Венздејом.

Све те поразе искористили су Нотингем и Престон, који су сада прилично близу плеј-офа.

ЕНГЛЕСКА 2 - 36. КОЛО