Душан није арогантан, ногама је на земљи!

Хтели су га Рома и Милан, а ко зна - можда дође у Серију А! Ајаксов успех је и Тадићев успех!

Фудбал 10.03.2019 | 10:00
Душан није арогантан, ногама је на земљи!
Антологијско издање Душана Тадића у свргавању мадридског Реала легитимно је отворило питање његове даље каријере и да ли је можда касно за још један велики трансфер у каријери. Мада је више него очигледно да му је Ајакс пружио све оно што није имао ни у једној претходној средини, сува фудбалска елеганција из Бачке Тополе постала је тема стручних анализа, онда и спекулација које призивају надметање клубова из још озбиљнијих средина током предстојећег лета.

Можда на крају Душан Тадић изабере да остане тамо где је успео да развије несумњиви фудбалски квалитет, али нико вам неће рећи да му не прија када се осети пожељним. Ајакс је Тадића уграбио за сићу, Саутемптон га је пустио за свега 11.400.000 евра, а сада би тим са Амстердам Арене могао легитимно да тражи и 50.000.000 евра. Оно што мало ко зна јесте да су током лета популарног Дућу тражили Рома и Милан. Сада се опет говори о могућем доласку у Серију А на лето...

“Тачно је, тражили су га Милан и Рома прошлог лета“, каже Тадићев агент Милош Маленовић у разговору заКалчомеркато и додаје:

“Ко зна, можда ће заиграти у Серији А у будућности“.

Са две асистенције, поготком и неколико креираних шанси Душан Тадић је стао у ред највећих фудбалских мајстора који су у дому мадридског Реала одиграли партије за историјске уџбенике.

“Одиграо је заиста невероватно. Не само он, већ и цео тим. Верујем да ту утакмицу неће заборавити док је жив“, сматра Маленовић.

И поред тога што је себе лансирао у звезде, остао је чврсто ногама на земљи. И то је одлика искрених фудбалских мајстора.

“Видели смо се у хотелу после утакмице. Био је опуштен и срећан. Душан је јако паметан, интелигентан човек и с њим је врло лако. С њим можете да причате о фудбалу по цео дан. Верујем да ће једног дана сигурно бити тренер“.

У овом случају Тадићу се све поклопило – средина, услови, саиграчи, филозофија, тренер...

“Душан тачно осећа Ајаксов стил и много му прија. Своју класу показује на различитим позицијама. Долазак у Ајакс је корак у правом смеру за његову каријеру“, закључује Маленовић.

Извор: моззартспорт

Фото: Реутерс

Коментари / 0

Оставите коментар