Богдановић катастрофалан у поразу Кингса!

Кошаркаши Сакраменто Кингса поражени су од Лос Анђелес Клиперса резултатом 116:109.  Сакраменто поздравља плеј-оф, Богдан "заборавио" руку! Српски ас као да је "заборавио" шутерску руку код куће, убацио је три од 15 шутева из игре и испратио дивизијског ривала у Лос Анђелес без победе над њим у сезони 2018/19.  Богданово вече промашаја, Клиперси оставили Кингсе „испод“ црте. . . Атланта и Чикаго одиграли најефикаснији меч у 21. веку! Српски ас гађао 3/15 из игре у поразу Сакрамента од директног конкурента за пласман у плеј-оф Западне конференције - 109:116.

Кошарка 02.03.2019 | 13:15
Клиперси су по четврти пут ове сезоне, у исто толико одиграних мечева, победили Кингсе и удаљили се од њих у трци за доигравањем.

Иако су Кингси добро играли у првом полувремену и имали предност на одмору, Клиперси су у наставку изашли на терен одлучни да дођу до победе. Трећу деоницу су освојили са 35:26, а Кингси нису имали одговор.

Предност тима Дока Риверса је расла и расла, у једном тренутку износила и 13 поена, а Сакраменто је успевао да се врати на један посед заостатка, али не и да преокрене меч.

Српски кошаркаши нису имали вече за памћење – Немања Бјелица је за 13 минута имао пет поена и три скока, али и одличан +/- од +9, док је Богдан Богдановић шутирао катастрофалних 3/15 (20 одсто) и уз то имао девет поена и шест скокова, уз +/- од чак -13.

Најбољи у тиму Дејва Јејгера били су Бади Хилд са 23 поена и седам скокова, Вили Коли-Стајн са 16 поена и 12 скокова, те "Дивчева златна кока" Хери Џајлс и Херисон Барнс са по 15 поена.

Код Клиперса Лендри Шемет је имао 20, Данило Галинари 19, Лу Вилијамс 17, а Монтрезл Херел и Шел Гилџус-Александер по 15 поена.

Сакраменто Кингси изгубили су трећу утакмицу у низу, а пету од последњих шест и наставили да умањују шансе да се после 13 сезона коначно нађу у плеј-офу.

Са половичним односом победа и пораза - 31-31, "краљеви" су увелико направили огроман искорак у односу на прошлу завршену скором 27:55, али су у исто време момци тренера Дејва Јергера испустили прилику да у првим мечевима после Ол-стара искористе променљиве игре конкурената за шесто, седмо и осмо место на Западу.

Штавише, у ноћи између петка и суботе поражени су пред својим навијачима од директног ривала за плеј-оф, Лос Анђелес Клиперса - 109:116.

Кинси у Пацифик дивизији имају скор 3-11 и тренутно су девети на Западу са три победе мање од Сан Антонио Спарса и једном више од такође посрнулих Лејкерса.

Клиперси су "пометлали" Кингсе ове сезоне у четири лигашка дуела - 121:33, 127:118, 122:108 и јутрос 109:116.

У дуелу против до скоро "наших" Клиперса, Богдан Богдановић почео је у петорци и за 35 минута игре убацио три од 15 шутева за девет поена, уз шест скокова, две асистенције и негативан плус/минус однос од 13 поена колико је имао и његов партнер на спољним позицијама, Бади Хилд (23 поена, 6/19 из игре).

Стартер у већем делу сезоне код тренера Јергера, Бјелциа се преселио на клупу и за 13 минута у игри убацио два од четири шута за пет поена, три скока, три блокаде и уочљиво позитиван плус/минус индекс од девет поена. Уз Алека Буркса (8 поена, +9) и Харија Џајлса (15 поена, 5 скокова, +5), Бјелица је био једини са позитивним утицајем на кретање резултата, а резултат се кретао од десет разлике у првој за Клиперсе, до четири у другој за Кингсе, па осам у трећој за Клиперсе и, када се очекивао одговор домаћих...

...13 у четвртој за госте из Ел-Еја!

Тек тада, на 91:104, Јергер је пронашао петорку која је заиграла одговорну кошарку, па је искуснијег колегу Дока Риверса натерао да направи два хитна тајм-аута, прво на 101:104, а потом и 107:110, након којих су налети "краљева" ипак одбијени.

Комплетна Риверсова стартна петорка била је "двоцифрена": Лендри Шампет 20 (5/10 за три), Данило Галинари 19 (5/12 из игре, 9 ск, 3 ас), Шај Гилџус-Александер 15 (3/3 за три), Патрик Беверли 12 (2/3 за три, 7 ск, 3 ас) и Ивица Зубац 10 (4/9 из игре, 10 ск, 2 ас), а када су Лу Вилијамс и Монтрезл Харел са клупе додали 17 и 15 поена, повратак Кингса у меч био је све тежи и тежи.

Атланта Хокси и Чикаго Булси одиграли су у дербију зачеља чак четири продужетка у Џорџији и кућама отишли после 68 минута активне кошарке. Завршено је победом гостију од 161:168, с тимд а је резултат после четири четвртине износио 124:124.

Занимљиво да су са шест личних грешака испали само Турин Принс и Двејн Дедмон код домаћих, односно Крис Дан код гостију, а ваља истаћи и да је други пик са летошњег драфта, Тадијус Јанг, убацио 49 поена за 56 минута на паркету шутирајући 17/33 из игре.

Јанг је имао и осам скокова и 16 асистенција, али и девет изгубљених лопти.

На другој страни, Зек Лавин убацио је 47 поена за 56 минута у игри (17/35 из игре), а за трипл-дабл недостајали су му по скок и асистенција, мада је попут Јанга био близу да буде "двоцифрен" у колони "изгубљене лопте".

Имао их је осам.

Исти тимови састају се поново већ вечерас, али у Илиноису.

/Џејмс 31, 7 ск, 10 ас - Бледшо 31, 9 ск, 5 ас/

Исток: Милвоки 48-14, Торонто 46-17, Индијана 41-22, Филаделфија 40-22, Бостон 38-25, Бруклин 32-32, Детроит 29-31, Шарлот 29-33, Орландо 29-34, Мајами 27-34, Вашингтон 25-37, Атланта 21-42, Чикаго 18-45, Кливленд 15-47, Њујорк 13-49.

Запад: Голден Стејт 43-19, Денвер 42-19, Оклахома 38-23, Портланд 38-24, Хјустон 37-25, Јута 35-26, Л. А. Клиперс 35-29, Сан Антонио 34-29, Сакраменто 31-31, Л. А. Лејкерс 30-32, Минесота 29-33, Далас 27-34, Њу Орлеанс 28-36, Мемфис 24-39, Финикс 12-51.

Извор: Б92/мондо.рс