Скандал: ХС нема потребне дозволе

У Хеликоптерском сервису одбацују да им је таква дозвола потребна, иако признају да је за њихову дјелатност у овој области надлежан Закон о ваздухопловству БиХ, за чију примјену је надлежна БХДЦА.

Република Српска 02.03.2019 | 08:28
Скандал: ХС нема потребне дозволе
Како преносе поједини портали, Хеликоптерски сервис Републике Српске нема дозволу за ваздушни транспорт пацијената. За такав транспорт му је потребно посебно одобрење за обављање операција хеликоптерске хитне медицинске помоћи које подразумијева да мора посједовати АОЦ за комерцијалне операције.

У Хеликоптерском сервису одбацују да им је таква дозвола потребна, иако признају да је за њихову дјелатност у овој области надлежан Закон о ваздухопловству БиХ, за чију примјену је надлежна БХДЦА.

“Летови за потребе ВМТ-а, изводе се у складу са Законом о ваздухопловству БиХ, као и другим подзаконским актима који регулишу ову материју, тако да нема потребе за издавањем посебних дозвола, а нарочито јер је ријеч о транспорту пацијената из једне болничке установе у другу”, кажу у Хеликоптерском сервису Републике Српске.

ПОЗИВАМО СЕ НА ЗАКОН КОЈИ НЕ ПОШТУЈЕМО

Подзаконски акт на који се позивају из Хеликоптерског сервиса Републике Српске су, између осталих, и Правилник о утврђивању техничких захтјева и управних поступака у вези са летачким операцијама, у ком се наводи како се операције хеликоптерске хитне медицинске помоћи (ХЕМС) се могу употребљавати хеликоптери уколико оператор има одобрење надлежног органа.

У Правилнику се такође, у Поддијелу Ј дефинише да за добијање таквог одобрења од надлежног органа, оператор мора обављати операције у комерцијалном ваздушном превозу (ЦАТ) и имати ЦАТ АОЦ.



Овим је јасно да Хеликоптерски сервис Републике Српске, као оператер мора добити одобрење надлежног органа као и АОЦ (Потврда ваздушних оператора), иако они у својој изјави тврде супротно.

Штавише, сам Правилник дефинише како се сваки лет чија је сврха пружање хитне медицинске помоћи, када је неопходан тренутан и брз превоз (ХЕМС), мора да се одвија на уз „Одобрење за ХЕМС“. Издавање овог Одобрења је у надлежности БХДЦА ,што је потврдио својом изјавом и Републички здравстени инспектор, сам Хеликоптерски сервис Републике Српске али и закон.


Један од основних разлога због којег Хеликоптерски сервис не посједује ову дозволу је чињеница да сервис не посједује ниједан хеликоптер са два мотора, а што је, према међународним прописима, главни предуслов за ваздушни медицински транспорт.

Хеликоптерски сервис Републике Српске располаже са укупно три хеликоптера а у току 2018. године изведено је 30-ак операција ваздушног медицинског транспорта (ВМТ). Ни један од тих хеликоптера није сертификован у категорији А, то јест категорији вишемоторних хеликоптера. Такви хеликоптери гарантују сигуран наставак лета послије отказа једног мотора, док хеликоптери сертификовани у категорији Б (вишемоторни и једномотрони хеликоптери који не испуњавају захтјев категорије А) немају гарантовану могућност наставка сигурног лета послије отказа мотора).

Очигледно је да Хеликоптерски сервис Републике Српске не само да обавља операције ваздушног медицинског транспорта без одговарајуће дозволе надлежног органа, већ то врши служећи се неодговарајућим летилицама које доводе у опасност већ повријеђене и болесне пацијенте.

Недавно влада РС допунила је Уредбу о оснивању Ваздухопловног сервиса Републике Српске и на тај начин омогућила да овај сервис користи и члан Предсједништва БиХ из РС. Ова Уредба се мијења како би се дала могућност да хеликоптере Српске користи Додик.

Очито никога није брига што хеликоптери тог сервиса немају потребне дозволе за ваздушни транспорт пацијената. 

(БН/Нашпортал)

Коментари / 64

Оставите коментар
Name

Незнани

02.03.2019 07:35

Није му ни намјена да спасава пацијенте вец да воза зуту премијерку која је зена без мозга и предсјеника БиХ насег другог Додик Милорада из насих Лактаса

ОДГОВОРИТЕ
Name

ГЛАВНИ БАЈА

02.03.2019 09:00

АВИОН ХЕЛИКОПТЕРИ СУ КУПЉЕНИ ЗА МЕГАЛОМАНА И ОЦА БОСАНСКИХ СРБА ДА ЛЕТИ НА КРИЛИМА СРПСКЕ НА ПОСАО У САРАЈЕВО И ПРИВАТНУ ПОСЈЕТУ БЕОГРАДУ ЦОВЈЕК ИМА НЕКРЕТНИНА ТАМО САМО БОГ ЗНА КОЛИКО, Е ПА СИРОТИЊО КРЕПАЈ

Name

051

02.03.2019 09:27

Ко је толико глуп да повјетује да је, уопсте, један од разлога куповине хеликоптера транспорт пацијената?

Name

Аа

02.03.2019 09:29

хттпс://www.флигхтрадар24.цом/дата/аирцрафт/е7-пци нови хеликоптер АW 119 од 10 милиона се и онако води као приватни, изнад имате линк па се увјерите сами. Али добро мало по мало приватна дрзава поциње да пуца по савовима. Хоце ли тузиластво и у овом предмету отворити истрагу као прије пар седмица против оне приватне фирме

Name

ТОРРО

02.03.2019 10:35

НАЈВАЖНИЈА ЈЕ ЧИЊЕНИЦА ДА БОЛЕСНИК КОЈЕГ ПРЕВОЗИ ХЕЛИКОПТЕРСКИ СЕРВИС РС, А ПРЕМА ПРОПИСИМА ЦИВИЛНОГ ВАЗДУХОПЛОВСТВА МОЖЕ ЗВАНИЧНО ДА СЕ НА ЛЕТУ ВОДИ САМО КАО ОБИЧНИ САПУТНИК У ХЕЛИКОПТЕРСКИМ ОПЕРАЦИЈАМА ОВОГ СЕРВИСА КОЈИ ЈЕ ЈЕДИНО РЕГИСТРОВАН ЗА НЕКОМЕРЦИЈАЛНЕ ОПЕРАЦИЈЕ ЗА ВЛАСТИТЕ ПОТРЕБЕ. ОВО ИМА ЗА ПОСЛЕДИЦИУ ДА САПУТНИЦИ У ХЕЛИКОПТЕРУ (БОЛЕСНИК И МЕДИЦИНСКО ОСОБЉЕ) НЕМАЈУ ОДГОВАРАЈУЋЕ ОСИГУРАЊЕ У СЛУЧАЈУ УДЕСА. А ДА ЈЕ ХЕЛИКОПЕР РЕГИСТРОВАН КАО ДРЖАВНИ ВАЗДУХОПЛОВ (ПОЛИЦИЈСКИ ИЛИ ВОЈНИ) ОНДА БИ СЕ МОГАО ДА ОБАВЉА ОВАЈ ПРЕВОЗ, АЛИ САМО ПОД ОДРЕЂЕНИМ УСЛОВИМА. КАКО ЈЕ ХЕЛИКОПТЕРСКИ СЕРВИС РЕГИСТРОВАН И ОРГАНИЗОВАН КАО СЛУЖБА У ОВИРУ ВЛАДЕ РС И СЛУЖИ ЗА ВЛАСТИТИ ПРЕВОЗ ОДРЕЂЕНИХ ЛИЦА - ЊЕГОВА ЈЕ ФУНКЦИЈА ИСТА КАО И ФУНКЦИЈА СЛУЖБЕ КОЈА ПРЕВОЗИ ПРЕДСЈЕДНИК ВЛАДЕ.... ДАКЛЕ ТО ЈЕ ИСТО КАО КАДА БИ ВОЗАЧ ПРЕДСЈЕДНИКА ВЛАДЕ У СЛОБОДНОМ ВРЕМЕНУ СТАВИО ЗНАК САНИТЕТА И ВОЗАО БОЛЕСНИКЕ У СЛУЖБИ ХИТНЕ ПОМОЋИ.... СТРАВА ЈЕ СТА СЕ РАДИ У ОВОЈ ЈАДНОЈ И НАПАЋЕНОЈ ЗЕМЉИ,,, ОНИ НАБАВКУ НОВОГ ХЕЛИКОПТЕРА И ВОЗАЊЕ ГУЗОЊА КРИЈУ ИЗА НАВОДНОГ ПРЕВОЗА БОЛЕСНИКА - ОВО ЈЕ АФЕРА КАО И ПЕЛЕНЕ САМО МНОГО СКУПЉА И ОПАСНИЈА... А И ИСТА ДРУЖИНА ЈЕ У ПИТАЊУ - КУСТУРИЋИ И ДРУШТВО !!!

Name

бооб

02.03.2019 10:54

У овој јадној дрзави само некакве дозволе требају,дозвола да летис,дозвола да дисес,дозвола да си зив,дозвола да се родис, а народ само одлази па одлази,и ја цу да одем само цекам дозволу

Name

Ре

02.03.2019 10:55

Глупане вама све смета сто год је добро треба подрзати па и Транспорт пацијената сад цете реци кад видите повриједјеног или болесног цовјек нетреба ГА узет и пребацит у болници мрс гамад

Name

ре Аа

02.03.2019 12:29

Одличан линк, хвала, само има један мали проблем, апсолутна већина који гласају за Додига немају појма шта се налази на овом линку.

Name

За Ре

02.03.2019 12:36

Хајде наведи колико је пацијената превезено до сада и како се зову.Процитај коментаре као нпр.коментар Торро цисто да се мало смирис и скини Додикову слику са зида неда ти да размисљас.

Name

@Ре

02.03.2019 13:32

Баја, јес то ти, матере ти

Name

горе-доле

02.03.2019 13:44

Ред летења приватног хеликоптера, слика на линку: хттпс://имгур.цом/а/23QХСац

Name

за ТОРОО

02.03.2019 14:11

Не вриједи. Сад да се организују избори и поред свега што је погазио у предизборној кампањи поготово када су еу интеграције, афере те сав популизам који је повратио и полизао, опет би побиједио и то са већом разликом. Ми смо једноставно непоправљиви!

Name

мудрост

02.03.2019 14:44

У Републици Српској постоји једана човјек који наређује, издаје нозволе, запошљава, уписује на факултет, издаје налоге за транспорт, одређује владу, бира академике итд. Проблем је само што то ради усмено и што други потписују, тако да он за своје одлуке не одговара. Не односи се он одговорно ни за оно што треба. Незнам, да ли треба питати народ. Можда ће му народ изгласати повјерење док је год жив, као што је био случај са ТИТИОМ! Тито се бар бојао студената и уважавао их, јер им је 1968, године испунио све захтјеве. Вјерујем да би и наш вођа једино студентима удовољио и не би му пало на памет да на њих пошаље полицију као на старе и изнемогле. Што се тиче хеликоптера то је мала сића, јер то је лични сервис. Многи важнији објекти не посједују дозволе, а користе се. ЗЕМЉО ПРЕВРНИ СЕ!

Name

то је нормално

02.03.2019 16:56

У Додиковини...

Name

Ре Мудрост

03.03.2019 10:14

Бити мудар у луда времена, то сигурно не може бити онај ко је паметан. Како иде, ускоро се неће моћи играти ни на ту познату карту јер ни студената неће бити, бар не те масе која је потребна да изврши политички притисак.

Name

ех Бозе мој.

02.03.2019 07:51

Нека возе дебелог Додика, за то им не треба дозвола. Болесници не могу стици на ред, док он не провоза своју дебелу гу***у и своје проститутке.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

02.03.2019 10:56

Баш би заплакао много да тресне

Name

Фат

02.03.2019 08:00

РС је беговина, мафијаса ДОДИКА,ста це дозволе,кад мозе МУП убити толико младих људи, камере снимиле,све уз подршку Додика,Које дозволе,бег,ага,ради ста му је воља,

ОДГОВОРИТЕ
Name

за@фат

02.03.2019 09:20

Бице јос батина али не по ребрима и бубрезима. Ми Срби смо страдалницки народ и ста је ту цудно. Вас Милорад Додик особно .

Name

Ре

02.03.2019 11:35

Ма полицији цију само добро обуцит и ударат гамад беспослану сто лаје пребит и руке и ноге

Name

Заре

02.03.2019 08:01

па зар треба нечије одобрење или неки папир да би се спасио један живот????? Још увијек се питате зашто људи одлазе из ове баре???

ОДГОВОРИТЕ
Name

ре

02.03.2019 08:25

Наравно да треба, држава се не прави испразним фразама, већ се систем уређује да свако ради свој посао. За кретање по друмовима треба дозвола, замисли да се хеликоптер са пацијентом сруши..?.то би отворило низ питања, вјештачења, то би ишло на суд, па одштетни захтјеви, па одговорност за најмање три изгубљена живота.!!..није то баш тако једноставно. Ова горе "газела" може само Врховног Бају превозити на предњем сједишту. тзв. "хеликоптерски сервис" је основан Бајином уредбом да се може возати и ништа друго, какви пацијенти трице и кучине.

Name

Аа

02.03.2019 09:24

Мој Заре наравно да треба. Ста мислис да се у обицан комби ставе носила и вози пацијент, и казес ма стаце нам санитетско возило спасавамо зивот комбијем. Па наравно да треба имати дозволе, укуцај на YТ па погледај како изгледа ВМТ на западу

Name

Нострадамус

02.03.2019 10:50

За Аа.Лицно сам видио својим оцима да је по пацијента управо досао комби са носилима који није имао никакав знак да је болницко ауто.Замислите болница је послала тај комби који је имао само софера у пратњи није било нико од медицинског особља.Не знам да се провјеровавало мозда ни возац не би имао полозени возацки испит.

Name

Заре за АА

02.03.2019 17:52

знам ја све то пријатељу али далеко смо догурали кад једна пишљива дозвола не може да се изда... Ма могла би ал јбе партиска књижица, не знају коју ће имати пацијент... 'Бем ти 'ваку државу

Name

Војо

02.03.2019 08:03

Ко је убио Давида Драгицевица?

ОДГОВОРИТЕ
Name

ре војо

02.03.2019 08:27

цаца га је убио, видис да је и побјегао.Видис ти која је овда тема, пусти зртве наркоманије, сами пали,сами се убили

Name

Ре ре војо

02.03.2019 08:38

Заборавио лекић? Сцх захтјева редовну терапију.

Name

Кемо

02.03.2019 09:01

Да ниси ти ? Обично лопов виче држ' те лопова...

Name

Брцак

02.03.2019 09:19

Цаца Давид да доде до лове

Name

за воју

02.03.2019 09:32

зато вас је и народ замрзно,немозе да вас гледа оцима, иди мајмунцино и ти и други директ у полицију па питај, ста нормални народ матлетирате, кад видите полициско воизило уписате се а овде као они несто тразе,ко це ти овде дати глупсоне одговор,такви као ти а сви сте , сте несрецног Давида и попљували

Name

У чему је проблем

02.03.2019 08:10

Нема, па нема... Није он купљен да се тамо неки пацијенти возе... Он је купљен да са њим лете "чувари Српске",пјеваљке "мајке Српкиње" и остала "елита" нашег бољег дијела РС. А ови безобразници са БНа одмах о тој небитној ствар :)

ОДГОВОРИТЕ
Name

Нема проблема

02.03.2019 08:25

Чуј Миле да сједне у хеликоптер у којем је се возају неки болесници. Он и Жељкица аута нова купују јер не желе да сједе на сједишту у које је прднуо неко други.

Name

Ја

02.03.2019 18:24

Па знам из прве руке да је превозио повредјеног радника тај исти хеликоптер тако да је то лаз,такодјер превезао цовјека на вма и спасио га сигурне смрти и да додам нису људи имали везе са странком нити су на функцијама напротив сиромасни људи

Name

Робин Худ

02.03.2019 08:12

Не сватам. Зашто би то,ако закон предвиђа да сви они који су уредно регистрован и за ту активност,буде право тзв."хеликоптерских сервиса"...познато је да тај сервис вози и колегице паре ,пјеваче,и све оно што он нареди.!!!а ко то контролише коме су одговорни,сем њему! Лоповлук као и све што раде!

ОДГОВОРИТЕ
Name

амадеус

02.03.2019 12:33

Ама да им је до тог онда би прво ријешили да здравствени систем буде првокласан,тј. Да здравствени радници буду добро недјеловање,а не самоЂајићи,Рачићи, Бојићи,стевандићи и сл папци....па онда добро опремљени здравствени центри, па плаћени,па стимулисани ..,а да се држава брине и о опреми,лијековима,здрављу нације....а не јефтина опрема и лијекови и потрошни материјал....док се сви ни од декана,кума,министара директора партијских намире јбг....пуно треба , а онда онај миш мали ,дупелиско из сервиса који скакуће око Рудоње....онда мора мало прихватлука,шверца,лаких роба...,пацијенти....дајте молим вас, па у рату се возачи није се питало.....лопови,лопови,лопови

Name

Браца

02.03.2019 16:29

Све се зна...али они недају...ха,ха, ха.... Члан 1. ПРИМЈЕЊИВОСТ 1.1. Овим законом уређују се услови за сигуран зрачни промет у зрачном простору Босне и Херцеговине, који се односи нарочито на: овлаштења у области цивилне авијације и контроле летења; опће услове за зракопловство; обавезе и одговорности у погледу зрачне навигације; зракопловну инспекцију; услуге у зрачној пловидби; аеродроме; потрагу и спашавање; авионе; зракопловно овлаштено и зракопловно стручно особље; зракопловне оператере и друге дјелатности у зракопловству; истраживање несрећа и инцидената; сигурност цивилног зракопловства и прекршаје у зракопловству. Члан 2. ОВЛАШТЕЊА У ОБЛАСТИ ЦИВИЛНОГ ЗРАКОПЛОВСТВА И КОНТРОЛЕ ЛЕТЕЊА 2.1. За цивилно зракопловство и контролу летења овлаштено је и одговорно Министарство комуникација и промета Босне и Херцеговине (у даљем тексту: Министарство). Прописи Министарства који имају карактер правила опће примјењивости проглашавају се министарским наредбама. Министарство може додијелити изузеће од министарске наредбе, под условом да се тиме не угрожава сигурност и да је то у јавном интересу. Прописи Министарства усмјерени ка физичкој, односно правној особи бит ће проглашени министарским инструкцијама. Члан 6. НАДЛЕЖНОСТИ ЗА ДОНОШЕЊЕ ПРОПИСА 6.1. Уколико није другачије утврђено, БХДЦА надлежна је за доношење било којег прописа заснованог на овом закону. Прије усвајања, БХДЦА консултират ће се с ентитетским дирекцијама за цивилно зракопловство. У изузетним околностима, БХДЦА може донијети прописе који ступају на снагу одмах и без претходних консултација ентитетских дирекција за цивилно зракопловство. У контексту овог закона, под изузетним околностима подразумијевају се догађаји који су изван одговарајуће контроле БХДЦА и који захтијевају хитно и неодложно дјеловање БХДЦА због сигурносних разлога, односно у јавном интересу. У изузетне околности убраја се сљедеће: рат, грађански рат, нереди и демонстрације, терористички акти, саботажа, штрајк, епидемија, елементарне и природне непогоде. 6.2. Прописи се обавезно објављују у службеним гласилима Босне и Херцеговине и ентитета. БХДЦА може такођер одлучити да објави прописе у службеним публикацијама цивилног зракопловства. 7.1. БХДЦА је једини орган власти надлежан за регистрацију зракоплова и издавање дозвола, потврда, одобрења и овлаштења у Босни и Херцеговини. БХДЦА не може делегирати ове надлежности. Члан 9. ИНСПЕКЦИЈСКИ ПРЕГЛЕДИ 9.1. Ради осигурања примјене и провођења одредби овог закона и прописа донесених на основу овог закона као и Заједничких прописа за зракопловство (ЈАР), Међународних стандарда и препоручене праксе које прописује Међународна организација за цивилно зракопловство (ИЦАО), БХДЦА обавља инспекције и контроле посредством овлаштених инспектора. 9.2. Инспекције и контроле могу се, између осталог, обављати на зракопловима, аеродромима и летилиштима, средствима за контролу летења и имаоцима потврда зрачних оператера, зракопловном и другом стручном особљу. и то је то...

Name

Светлана Цеца

02.03.2019 08:13

Најмања му је намјена у пракси и био превоз пацијената, али су на рацин тога зато добили милионе, као и то да не затворе неке од постојецих здравствених установа, ције постојањр није основано, ал це се као хеликоптер сервис побринути за транспорт за дузе релације...

ОДГОВОРИТЕ
Name

АР

02.03.2019 08:46

Па Ста је мислио рудоња да лета куд И како хоце Има да постује дрзаву

Name

Стара слика

02.03.2019 08:35

Ово је стари хеликоптер и претјесан је за Бурлу и сина, снају кад иду у Црну Гору. Нови у којем могу да возе и министра Чвоку приликом оплодње полицијских јединица на тлу може да вози и ноћу

ОДГОВОРИТЕ
Name

сарајлија

02.03.2019 08:38

основна задаћа хеликоптерског сервиса је возање Милорада а ове ”спасилачке” мисије служе за правдање

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре Незнани

02.03.2019 08:39

Немој тако,па зар Додик није болесник што је доказано потврдом и пресудом суда у спору са Босићем.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ух узассс

02.03.2019 08:55

Мало им по друму ста раде !??? Возају се!!возни парк на свјетском нивоу све нова аута па највисе се визају не раде ниста бахате се зиви јаваслук !!!и мало им !! Сад и небо узурпирали !!! Возају се и горе паразити дрзавни а болесници су друга прица !!ултра звук дојке цека се на Паприковцу 8 мјесеци!!!! Срамота ста се ради !!! Бахацење и злоупотреба безакоње на свим нивоима власти !!! За њих нема закона

ОДГОВОРИТЕ
Name

М

02.03.2019 08:59

шта мислите да један од тих хеликоптера,сруши у насељеним мјестима ко би одговарао.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Нострадамус

02.03.2019 12:40

Насељено мјесто би било одговорно ста је ту проблем.Ако не вјерујес питај ове из Снсд они све знају.

Name

Баја

02.03.2019 09:18

Наивни сте. То је хеликоптерски сервис Милорада Додика. Нема РС с тим никакве везе.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ре Баја

02.03.2019 14:51

Газела се показала веома ефикасном као средство са којим се веома добро тресу јабуке по Бакинцима и другим мјестима. За тај изум нико нисам цуо да је наградјен, а могло је.

Name

Милан

02.03.2019 09:30

Вазно је да се уредно превозе пацијенти, а злобници немају ниста друго него да тразе длаку у јајету.

ОДГОВОРИТЕ
Name

деготхиа

02.03.2019 11:23

Милане, само ви обезбједите ОДГОВАРАЈУЋИ АОЦ и превозите пацијенте... али вам треба ОДГОВАРАЈУЋИ двомоторни хеликоптер и саобраћајни пилоти хеликоптера, као и одговарајуће осигурање и одржавање за комерцијални транспорт... НИКО НИЈЕ ПРОТИВ ТОГА... НАПРОТИВ ОНДА БИ МОГЛИ ИЗДАВАТИ И ФАКТУРЕ И НЕ БИ БИЛИ НА ТРОШКУ БУЏЕТА РС

Name

Ре Милан

02.03.2019 12:35

Љепојевићу зар и данас радиш.Треба зарадити сендвич.Иди болан у Милошево Брдо запали свијећу родбини,данас су Задушнице.

Name

брецало

02.03.2019 11:13

Овај народ је луд ал тотално луд ови раде ста хоце а они немају права гласа а биеали ове сотоне е па народе убиј се кад морас имати толики СТРАХ . Неко назва додика прјеседником бих Па он је цлан прјеседниства бих а не прјеседник и јос висе болесник сотона лопов све ал бас све је миле додик

ОДГОВОРИТЕ
Name

мими53

02.03.2019 11:51

Дај Бозе да ни пилоти немају одговарајуци испит па нека возе ове баксузе ,ваљда це и нама једном сванути,мада у принципу НИКОМЕ НЕ ЗЕЛИМ ЗЛО.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Несо

02.03.2019 12:06

Миле Ронхил одкако је постао сеф и у Сарајеву сваки дан путује овим хеликоптером из Бања Луке у Сарајево. Тразимо да се хеликоптери одма продају и да се новац уплати домовима за дјецу без родитељскога старања.хоцемо правду доста је неоравде доста је Милета ронхила и његовога разбацивања са парама сиротиње.Имас ли цасти имало и образа Милокраде Проклети.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Нострадамус

02.03.2019 12:43

Дјецу без родитеља или дјецу растављених родитеља дрогирају или убијају а од зенске праве протистутке.

Name

Милан

02.03.2019 12:08

Вазно је да се превозе пацијенти, а злобници це увијек тразити длаку у јајету.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

02.03.2019 13:17

Наведи колико је превезено пацијената.

Name

ДОКТОР

02.03.2019 12:14

КО КАЖЕ СА СЕ У ОВОМ ХЕЛИКОПТЕРУ НЕ ВОЗИ БОЛЕСНИК!?ВОЗИ,ВОЗИ И ТО НАЈВЕЋИ

ОДГОВОРИТЕ
Name

Супер Хик

02.03.2019 12:46

Одрзавање хеликоптера(сервис)је најскупља инвестиција.Наиме за разлику од авиона сервис и одрзавање хеликоптера је пуно скупље.После одредјеног полетања и слетања хеликоптер иде на овластени сервис који није испод 100 000$.Тако да кад се користи да се у родном крају попије кафа то скупо коста пореске обавезнике. Сервис се врси у страним земљама.Ми немамо обуцене сервисере за тај модел хеликоптера. Отимај сиромасним и давај богатим

ОДГОВОРИТЕ
Name

М

02.03.2019 12:47

Другим ријечима никада му није била намјена да слузи за пацијенте

ОДГОВОРИТЕ
Name

Газелла

02.03.2019 13:59

хттпс://www.атвбл.цом/вијести/република-српска/забрана-санитетског-транспорта-пацијената-хеликоптером-фирми-вдх-аеро-22-2 а ови људи не могу њима изузима полиција документацију

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ја

02.03.2019 14:33

ал има да воза ону певаљку

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ја

02.03.2019 14:33

ал има да воза ону певаљку

ОДГОВОРИТЕ
Name

Па

02.03.2019 16:14

Па зар није довољна САМО Додиг-ова дозвола?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Дана

02.03.2019 17:25

Да за болеснике не мозе а за ове гузицаре из владе би могло!!!!!

ОДГОВОРИТЕ