ЕЛ: Радоњић и Лучић покорили "Морачу"!

Радоњић одбраном „закључао“ своју Морачу, Лучић изрешетао кош Будућности - Бајерн не одустаје од ТОП 8! Српски репрезентативац постигао 18 поена и забележио седам скокова у важном слављу свог тима у Подгорици - 89:75.  Бајерн доминантном игром у другом полувремену дошао до победе над прваком АБА лиге, која му много значи у борби за Топ 8.

Кошарка 01.03.2019 | 21:50
Дејан Радоњић је однео веома важну победу из своје Мораче, где се играчки и тренерски афирмисао. Бајерн је чврстом одбраном у потпуности неутларисао сваку наду Будућности да покуша да дође до славља у овом мечу, па је на крају успео да прекине низ од два узастопна пораза и изједначи се на осмом месту са Басконијом - 75:89 (17:25, 27:16, 15:25, 16:23).

Гости контролу над утакмицом нису имали само на почетку друге четвртине, када су Подгоричани били доминантни на терену и прецизни у шуту ван линије 6,75, али се немачки тим консолидовао већ до краја првог полувремена, а онда у наставку дошао до двоцифрене залихе и рутински утакмицу привео крају.

На висини задатка још једном је био Владимир Лучић, најефикаснији играч погедничког тима. Српски репрезентативац убацио је 18 поена у кош противника и имао седам скокова. Надахнут је био и Немања Дангубић (13 поена), а важан допринос победи Бавараца дао је и Стефан Јовић са шест поена и седам асистенција.

Далеко испред осталих у редовима Будућности био је Едвин Џексон са 19 поена, а двоцифрени учинак достигли су и Норис Кол (12 пона), Филип Баровић и Немања Горди (обојица по 10).

Бајерн у наредном колу дочекује Макаби из Тел Авива, а Будућност Олимпијакос.

Два пораза, три победе, па четири пораза!

Од доласка Јасмина Репеше уместо Александра Џикића, Будућност у Евролиги губи и побеђује у серијама.

Негативни низ, започет у гостима против ЦСКА 1. фебруара, остао је на снази и месец дана касније, након што је "Морачу" по рецепту Јулија Цезара "вени, види, вици", посетио Дејан Радоњић са екипом Бајерна.

Некадашњи тренер "плавих" није имао милости према свом матичном клубу, а како би и могао, када Баварцима "гори под ногама" у борби за Топ 8, односно четвртфинале плеј-офа?

Будућност је била боља у другој четвртини, Бајерн убедљив у преостале три - 75:89 (17:25, 27:16, 15:25, 16:23).

Репрезентативац Србије Владимир Лучић био је статистички најбољи у оба тима (индекс корисности 23), пошто је забележио 18 поена и седам скокова, уз шут из игре 7/10.

Део навијача Будућности вређао је Лучића у контексту некадашњих наступа за Партизан, док је Немања Дангубић вербално нападан зато што је био играч Црвене звезде.

Популарни "Данга" такође је одговорио квалитетном партијом, убацивши 13 поена, уз три скока, по једну асистенцију и украдену лопту.

Најбољи код домаћина био је Едвин Џексон са 19 поена.

Шампион АБА лиге покварио је скор на 6-18 и са Гран Канаријом дели 14. и 15. место. Како стоје ствари, они не треба да се плаше да ће завршити такмичење са "фењером" у рукама, пошто последњепласирана Дарушафака има свега три победе и 21 пораз приде.

Бајерн се вратио на 50 одсто успешности (12-12), на колико је и Басконија, а могао би и Олимпијакос, ако на свом паркету изгуби од ЦСКА.

Шестопласирани Армани је корак испред, Макаби и Панатинаикос по корак иза, тако да ће се у преосталих шест кола шест тимова борити за последња три места у Топ 8.

Фенербахче, ЦСКА и Реал су и математички осигурали учешће, а Ефес и Барселона су у доброј позицији да то ураде у наредних пар недеља...

Будућност је у следећем колу (8. марта) домаћин Олимпијакосу, док ће од преосталих пет мечева само још један одиграти на свом паркету, и то против Ефеса.

БУДУЋНОСТ: Џексон 19, Кол 12 (4ск, 3ас, 3изг), Су. Шеховић, Е. Кларк 6, Баровић 10 (5ск), К. Кларк 2, Гордић 10 (5ас), Битадзе 2 (5ск, 2ас), Поповић 2, Бел 6, Николић 4 (6ск), Девин Влијамс 2.

БАЈЕРН: Дангубић 13, Хобс 3, Кинг, Копонен 11 (3ас), Радошевић 6 (3ас), Лучић 18 (7ск), Ло 4 (2ас, 2укр), Ђедовић 3 (4изг), Амејз, Јовић 6 (7ас, 2укр, 3изг), Бартел 16 (4ск, 3ас), Дерик Вилијамс 9 (7ск, 2укр).