АБА 2: Спарси у плеј-офу!
Драма на Грбавици! Кошаркаши Спарса побиједили су вечерас у Сарајеву екипу Сутјеске из Никшића са 76:74, у оквиру 20. кола регионалне Друге АБА лиге.
Кошарка 28.02.2019 | 21:30
Сусрет је протекао у изједначеној игри, а домаћи су у драматичној завршници успјели доћи до нових бодова.
Спарс - Сутјеска 76:74 (17:23, 25:16, 10:14, 23:11)
Спарси су нешто боље отворили утакмицу, али су гости из Никшића до краја прве четвртине искористили грешке домаћих и преузели вођство и након првих десет минута отишли на одмор са шест поена предности.
У наставку су Спарси заиграли много боље и преокренули резултат у своју корист и у 15. минуту стигли до осам поена предности. Ипак, поново је услиједио пад у игри што користе гости те до краја полувремена смањују заостатак на три поена, а почетком другог полувремена долазе до преокрета.
Из минуте у минуту Сутјеска је повећавала предност која је до краја трећег периода достигла 13 поена.
Ипак, у посљедњем периоду изабраници тренера Марка Трбића праве серију 17:0 и долазе до великог преокрета те вођства од 74:68. Гости су до краја успјели прићи на поен заостатка, али је на крају побједа припала кошаркашима Спарса.
Најефикаснији у редовима Спарса били су Бајрамовић са 19, Протић са 14 и Камењаш са 10 поена, а код Сутјеске Кнежевић са 23, Павличевић са 17 и Лаловић са 15 поена.
У посљедња два кола Спарси дочекују Хелиос (6. марта) и гостују конкуренту за друго мјесто, МЗТ-у у Скопљу 14. марта.
Први сусрети полуфинала плеј-офа играју се 20. марта.
Извор: мондо.ба/Фена
Коментари / 0
Оставите коментар