ФРА: Лионова тројка за полуфинале Купа!

Жирондинци се лагано пласирали међу четири најбоља у Купу Француске.

Фудбал 27.02.2019 | 23:38
Шампионска трка је давно изгубљена за Лион, али је зато и даље у игри за Куп Француске. Жирондинци су се пласирали у полуфинале најмасовнијег такмичења, пошто су код куће савладали Каен са 3:1.

Белгијанац Џејсон Денајер је донео вођство Лиону голом у 26. минуту утакмице. Када је Максвел Корне у 49. повисио на 2:0, чинило се да је сав посао већ завршен.

Каен је одлучио да се не преда без борбе до последњег даха. Тим који се грчевито бори за опстанак у лиги, који у 15 кола има само једну победу, запретио је Лиону голом Родрига Казимира Нинге у 78. минуту. Ипак, нада гостију да могу до изједначења угашена је после само четири минута, када је црвени картон добио Александар Ђику.

Казна је стигла врло брзо, Мемфис Депај је у 84. минуту погодио за 3:1 и за пролаз Жирондинаца међу четири најбоља тима у Купу Француске.

Поред Лиона, тамо су већ Пари Сен Жермен и Рен. А, четврти ће бити Витре или Нант.