Шпанија забранила симболе тзв. Косова!

УЕФА мења домаћина турнура! Шпанија је одбила да истакне заставу и да пусти химну тзв. Косова, уочи турнира за фудбалере до 17 година, пренео је АП.  Шпанци "одјавили" Косово: Нема химне, нема турнира! Шпанија је одбила да истакне заставу и пусти химну тзв. Косова уочи турнира за фудбалере до 17 година, па је УЕФА принуђена да промени земљу домаћина квалификација за Европско првенство, преноси АП.

Фудбал 26.02.2019 | 12:00
Шпанија забранила симболе тзв. Косова!
НО ПАСАРАН: Шпанци не признају државне симболе Косову, УЕФА мења место квалификација! Уместо Бенидорма и Алкоја утакмице репрезентација до 17 година биће одржане највероватније у Швајцарској.

Отуда је УЕФА била принуђена да промени земљу организатора квалификација за пласман на Европско првенство.

Према тим наводима, УЕФА је објавила да ће утакмице групе у којој су Шпанија, тзв. Косово, али и Грчка и Украјина, највероватније да се играју у Швајцарској, уместо у Бенидорму и Алкоју како је првобитно требало.

Из седишта УЕФА у Ниону је образложено да "национални симболи тзв. Косова нису признати/одобрени у Шпанији" и не могу да се истичу у тој земљи.

Зато је и косовским каратистима прошлог новембра на Светском првенству у Мадриду такође забрањено да носе обележја.

Како један нелегалан потез, то јест признање отцепљеног дела државе може да оптерећује организације и људе који са тим немају везе, већ само слушају своје менторе готово свакодневно можемо видети на примеру тзв. Косова.

Последњи у низу примера нам стиже из Уефе. Кровна континентална фудбалска организација, која је такође направила исту грешку и у своје редове примила "државу" Косово сада се налази у великом проблему. Наиме, Шпанија, као једна од земаља која не жели да се уплете у исто коло одбила је да на квалификационом турниру за ЕУРО до 17 година истакне симболе Косова и да пушта химну, те јој је због тога одузета организација мини-турнира у Бенидорму и Алкоју на којем је наредног месеца требала да се одиграју мечеви четири групе.

Недавно је на Светском карате првенству у Мадриду такође било забрањено истицање нелегалних симбола наше отцепљене јужне покрајине након чега је извршен велики притисак од стране Међународног олимпијског комитета. Тамошња влада је тада рекла да више неће правити сличне проблеме, али је очигледно да се не пита само власт. Шпанија има великих проблема са свијим покрајинама, Каталонијом и Баскијом те би јој признавање Косова било прави "пуцањ у ноге".

Из Ниона кажу да да ће турнир бити премештен највероватније у Швајцарску, што младим играчима Косова сигурно посебно одговара, пошто ће имати одличну подршку са трибина.

Извор: Б92/моззартспорт

Коментари / 0

Оставите коментар