ЕЛ: Мицић бољи од Милутинова, ЦСКА разбио Шпанце!

Кошаркаши Анадолу Ефеса су на свом терену били бољи од Олимпијакоса са 75:65 у 23. колу Евролиге.  ЦСКА поново пребацио "стотку", Оли слаб и у Истанбулу! Шпанци још једном преслаби за "Армејце". Василије Мицић 10 поена и пет асистенција у победи над Олимпијакосом.

Кошарка 21.02.2019 | 21:20
Грчки тим је боље отворио меч и после првих десет минута имао предност, али је Ефес већ на полувремену успео да претекне ривала и оде на одмор са минималних +1.

Предност домаћина је расла током другог полувремена и на крају била десет поена, а питање победника се није доводило у питање,

Ефес је до 15. победе водио Крунослав Симон са 13 поена, Адријан Моерман је додао 12, а Шејн Ларкин 11 поена. Василије Мицић је утакмицу завршио са десет постигнутих поена, а уз то је додао и пет асистенција.

У редовима Олимпијакоса најефикаснији је био Јанис Стрелниекс са 14 поена, док јеНикола Милутинов убацио два поена мање, као и осам ухваћених лопти.

Василије Мицић и Анадолу Ефес реванширали су се кошаркашима Олимпијакоса за пораз у Атини (81:86). Овај пут, турски представник славио је 75:65, а наш бек утакмицу је завршио са 10 поена и пет асистенција.

Међу саиграчима, ефикаснији од њега били су Крунослав Симон (13), Адриен Моерман (12, уз осам скокова), Шејн Ларкин (11, уз осам асистенција) и Брајант Данстон (11).

Олимпијакос је имао само двојицу играч са двоцифреним бројем поена: Јаниса Стрелниекса (14) и Николу Милутинова (12, уз осам скокова).

Грцима је ово био четврти узастопни пораз, а као што смо поменули, предстоји им дуел са ЦСКА. Ефес ће у наредном колу, 28. фебруара, играти као гост против Фенербахчеа.

Кошаркаши московског ЦСКА победили су на свом терену Гран Канарију са 107:85.

ЦСКА је уписао 18. победу и други је на табели, док Гран Канарија сада има шест победа и 17 пораза.

Руски тим је до тријумфа водио Серхио Родригес са 18 поена, док је Вил Клајбурн убацио поен мање. У пораженом тиму најбољи су били Маркус Ериксон и Ким Тили са по 13 поена.

На Канарским острвима 91:106, у Москви 107:85.

У првој утакмици 23. кола Евролиге, ЦСКА је још једном био убедљив против Гран Канарије. За своју пету узастопну победу, а противников осми пораз у низу.

Серхио Родригез је убацио 18 поена, уз осам асистенција, Вил Клајбурн 17, уз седам скокова, Алек Петерс 15... Код гостију су најефикаснији били Маркус Ериксон и Ким Тили са по 13 поена, једним више од Ди-Џеја Строберија.

ЦСКА у наредном колу, 1. марта, игра против Олимпијакоса у гостима, док ће Гран Канарија 28. фебруара угостити Панатинаикос.

Реал Мадрид - Бајерн 21.00

ТАБЕЛА: Фенербахче 19-3, ЦСКА 18-5, Реал Мадрид 17-5, Ефес 15-8, Барселона 13-9, Олимпијакос 12-11, Бајерн Минхен 11-11, Басконија 11-11, Милано 11-11, Макаби 10-12, Химки 9-13, Панатинаикос 9-13, Жалгирис 8-14, Гран Канарија 6-16, Будућност 6-16, Дарушафака 3-19.

Извор: Б92/мондо.рс