ИТА: Коларов зауставио Миху и Болоњу!

Рома савладала Болоњу и нанијела први пораз Синиши Михајловићу од повратка на клупу црвено-плавих. Коалров погодио са пенала.  Вучица се пробудила на време, па изуједала храбру Болоњу! Екипа Синише Михајловића одувала Рому у првом полувремену, али је скупо платила бројне пропуштене прилике.

Фудбал 18.02.2019 | 22:46
Удахнуо је живот Болоњи Синиша Михајловић, довео у ред разбијену војску са Ренато Дал'Аре, али са места тренера голове не може да постиже. Рома се нудила у првом полувремену, Болоња није то искористила и сурово је кажњена. Три бода остала су на Олимпику, чиме је потера за позицијом које гарантује Лигу шампиона успешно настављена - 1:0 (0:0).

Битан психолошки тренутак догодио се у 54. минуту, када је Александар Коларов поново био непогрешив са беле тачке. Филип Еландер оборио је Стефана Ел Шаравија, а Марко Ди Бјело оправдано показао на "креч". Хладнокрвни капитен рутински је савладао Лукаша Скорупског за седми погодак у Серији А ове сезоне.

Храбра Болоња наставила је да прети... Истина, мањим интензитетом него у првом делу игре, када је Роберто Соријано у финишу погодио и пречку (пре тога имао неколико врло добрих прилика), па је још један пад концентрације Вучица знала да материјализује. Данијеле Де Роси био је највиши у скоку после центаршута Коларова из угла у 73. минуту, на друој стативи био је Федерико Фацио који снажним ударцем ставља тачку на бледо издање Роме.

Слалом Николе Сансонеа кроз шеснаестерац и леп погодак у 84. минуту танка је утеха за Синишу Михајловића и његове пулене, који ни овога пута нису разочарали...

Синиша Михајловић почео је свој други мандат на кормилу Болоње побједом над Интером, потом је услиједио реми са Ђеновом, а у понедјељак је стигао и први пораз.

Рома је савладала Болоњу резултатом 2:1 у посљедњем колу 24. колу Серије А, одиграном на Олимпику.

Није “вучица” бриљирала, али је успјела да се реваншира Болоњи за пораз 2:0 на Ренато Дал Ари у септембру прошле године.

Мучила се Рома, затресла се и њена пречка послије ударца Соријана у судијској надокнади првог дијела, али је у другом полувремену успјела да дође до вођства.

Хеландер је оборио Ел Шаравија у шеснаестерцу, а Александар Коларов искористио је једанаестерац за свој седми гол у Серији А ове сезоне.

Предност Роме удвостручена је у 73. минуту, када је Фацио погодио послије корнера и асистенције Де Росија.

Неизвјесност у меч вратио је Сансоне, који еј у 84. Минуту “нанизао” четворицу играча Роме, а онда затресао мрежу Скорупског и смањио на 2:1.

Покушали су гости до краја да упишу и трећи узастопни међусобни дуел без пораза, али је одбрана Роме издржала.

Вучица се овим тријумфом попела на пето мјесто на табели са 41 бодом и сада заостаје само вод за Миланом, односно мјестом које води у Лигу шампиона.