ХОЛ: Ајакс добио ''вјештачко дисање'' у борби за титулу!

ПСВ до бода у 95. минуту, асистенција Михајловића.  Домаћин остао без победе и у седмој узастопној првенственој утакмици, па је само два бода удаљен од опасне зоне - 2:2.

Фудбал 16.02.2019 | 22:45
Ајакс је добио вештачко дисање у борби са шампионску титулу. ПСВ је друго коло заредом упсео да сачува живу главу на гостовању и два гола заостатка претвори у реми. Овога пута екипа Марка ванБомела стигла је до бода против Херенвена захваљујући голу младог резрвисте Доњела Малена у петом минуту утакмице - 2:2 (2:0).

Домаћин је дуго имао идеалан резултат. Искористио је очајан улазак ПСВ-а у утакмицу и већ након 25 минута игре водио головима Ван Бергена и Влапа, али се све променило након изједначења Переира у 59. минуту. Гол је просто висио у ваздуху и домаин није успео да се одбрани и дође до велике победе.

Треба напоменути и да је бивши играч Рада и Партизана Немања Михајловић био асистент код другог поготка Херенвена, али је меч напустио у 61. минуту, када га је заменио Денис Јонсен.

Херенвен је тако остао без победе и у седмој узастопној првенственој утакмици, па су само два бода удаљени од опасне зоне.

Данашњи дан у холандском фудбалу, али и читаво коло обележио је шпански нападач из Хераклеса Адријан Далмау, који је постигао четири поготка у убедљивој победи свог тима против Ситада од 6:0.

ХОЛАНДИЈА 1 - 22. КОЛО