ШПА: Алавес се не одриче Европе, сваки трећи... ГЛАВОМ!

Баскијци су рекордери Примере.  Мртвачки сандуци на трибинама иако је Алавес пети на табели! Тим из Виторије прекинуо лошу серију.

Фудбал 11.02.2019 | 23:29
Хетафе се победом против Селте (3:1) у суботу накратко осамосталио на петој позицији Примере, али се Алавес данашњим тријумфом 2:0 (1:0), у последњем мечу 23. кола против Левантеа, поново бодовно изједначио са Мадриђанима, те и даље ове две екипе држе позиције које на крају сезоне воде у Лигу Европе.

Али, ни Лига шампиона није далеко - четвртопласирана Севиља, после домаћег кикса и ремија са Еибаром (2:2), удаљена је само два бода.

Баскијци су повели голом Виктора Лагуардије, који је у 23. минуту био највиши у скоку, након корнера који је извео Ђони.

Дарко Брашанац одиграо је 75 минута за Алавес.

Био је то већ осми гол главом фудбалера Алавеса, од укупно 23 колико су постигли, по чему су убедљиво најефикаснија екипа у лиги.

Контролисали су домаћи меч, а онда у трећем минуту надокнаде потврдили славље.

И то после велике грешке одбране Левантеа. Асистент код првог гола, Ђони, сада је био прецизан, за коначних 2:0.

После три узастопна пораза, Алавес се вратио у форму са почетка сезоне због које је био најпријатније изненађање шпанске Примере.

Баскијски тим је вечерас као домаћин са 2:0 савладао Леванте и изједначио се са Хетафеом на петом месту првенствене лествице. Алавес је опет у доброј позицији за Европу...

У поменута три пораза заредом, Алавес није постигао ни гол, а вечерас је успео након 332 минута да оконча лош низ. После сјајног отварања меча и доминације у првих двадесетак минута, Алавес је стигао до заслуженог вођства у 26. минуту. Лагуардија је после корнера био највиши у скоку и обрадовао је полупразне трибине Мендизирозе. Иначе, Алавесу је то био девети гол постигнут главом ове сезоне по чему су најбољи у Примери.

Полупразне трибине зато што је део навијача ступио у штрајк јер им се не свиђа што клуб често игра мечеве понедељком. Ни добра игра, ни вођство Алавеса нису охрабтрили навијаче, па је добар део њих напустио меч на полувремену, а на трибинама су оставили копију мртвачког кочега шаљући поруку да фудбал умире јер се мали клубови на силу терају да играју понедељком.

Имао је Алавес неколико прилика да у другом полувремену дуплира предност, надиграо је госте из Валенсије, промашио неколико добрих шанси и тек у надокнади времена је другим голом потврдио победу. Џони је у 93. минуту искористио велику грешку Дукуреа и поставио коначних 2:0. Дарко Брашанац је опет био стандардан у тиму Алавеса, одиграо добар меч и заменен је у 75. минуту.