ХОЛ: Дик Адвокат са Утрехтом укочио ПСВ!

Де Јонг спречио други пораз у сезони! Утрехт имао 2:0 после првих 45 минута. . .

Фудбал 11.02.2019 | 11:00
Три пораза нанизао је Утрехт у 2019, за победу не зна већ пуна два месеца, а од ПСВ је изгубио на шест последњих утакмица. Притом примио 17 погодака од овог ривала на четири претходне... Мотив да наставе у истом ритму момци из Ајндховена и те како су имали - Ајакс јуче изгубио, шанса да се оде на огромних плус осам, што би у шампионату као што је холандски вероватно значило и титулу, но међутим... Чета искусног Дика Адвоката на крцатом стадиону Галгенвалд успела је извуче бод - 2:2.

Или боље рећи, ПСВ је успео да извуче бод, пошто је после првих 45 минута на семафору стајало 2:0 за домаће.

Адвокат је очито јако добро прочитао Марка ван Бомела и његову стратегију. Ослонио се на неке идеје Ђованија ван Бронхорста који је са својим Фајенордом једини у овој сезони тукао Филипсовце и ето муке за лидера.

Ахилова пета ПСВ-а очито су прекиди. Већ трећи пут матирани су ове 2019. после прекида, а током целе 2018. примили су само два гола на тај начин. Ван дер Стрек је у 7. минуту погодио за вођство од 1:0, а онда у 34. асистирао Керку за великих 2:0. Није то било довољно. Тргли су се гости у наставку и преко кога другог неко Лука де Јонга, првог стрелца лиге, стигли до спасоносних погодака.

Стивен Бергвајн (гол или асистенција на десетом мечу заредом, први од Вилфрида Бонија 2013. с таквим учинком) наместио је лепо за 1:2, да би Дензел Дамфрис сјајно пробио по боку и послужио Де Јонга за коначних 2:2 четири минута пре краја...