АБА: Звезда сурово овјерила прво мјесто!

Звезда протутњала кроз Бар пред Куп Радивоја Кораћа! Кошаркаши Црвене звезде победили су на гостовању Морнар резултатом 90:57, у 19. колу АБА лиге.  Звезда показала мишиће пред Куп! Црвено-бели декласирали Морнар у Бару и дефинитивно обезбедили прво место на табели АБА лиге пред паузу и последња три кола.

Кошарка 09.02.2019 | 22:58
Изабраници Милана Томића на три кола до краја шампионата имају четири победе више од првих пратилаца, што значи да су и математички обезбедили прво место.

Шампион Србије одиграо је сјајан меч од старта па до краја меча и овим су показали да дижу форму пред најважнији део сезоне.

Звезду следећег викенда очекује борба у Купу Радивоја Кораћа и дочекују га у веома добром ритму, након што су се у јанауру налазили у кризи.

Најефикаснији у победничком саставу био је Били Берон са 14 поена, Добрић је убацио 13, Ристић 11, док је Оџо постигао десет.

Домаћи састав предводио је Мићовић са 15, Врањеш са 11 и Најт са 10 поена.

Питање победника није се доводило ни у једном тренутку. Звезда је после шест минута игре имала великих +16, 4:20, и Морнар ниједном није успео да дође до једноцфиреног заостатку.

Сви у саставу клуба са Малог Калемегдана одиграли су у добром ритму и све навијаче може да радује форма црвено-белих пред борбу за трофеје.

Црвена звезда мтс максимално је искористила гостовање у Црној Гори.

Водећи утакмицу у дворани "Тополица" од почетка до краја, екипа Милана Томића је игром и резултатом декласирала домаћина, још једном наговестила да се "диже" после тешког периода и математички обезбедила предност домаћег терена кроз АБА плеј-оф.

Морнар - Црвена звезда мтс 57:90 (14:25, 12:25, 19:30, 12:10)

У утакмици у којој су у једном тренутку водили и 40 поена разлике, Београђани су отклонили и најмању могућност да испусте челну позицију. Три кола пре краја, распуцаним и мотивисаним наступом, уједно су теоретски остварили зацртано за ову фазу сезоне.

Сада је пред Томићевим играчима тронедељна пауза до последње три јадранске рунде (и утакмица против Партизана, Задра и Меге), а тај "брејк" ће почети радно, на Купу Радивоја Кораћа, где ће се од петка борити за "Жућкову левицу" у Нишу.

Убедљивим тријумфом у "Тополици", Звезда је послала поруку да спремна дочекује трку за први трофеј у сезони.

Сличном енергијом као и дуелу против Уникахе, на опроштају од Еврокупа, сви играчи црвено-белих су показали да им је стало да што пре оставе за собом непријатан крај јануара и поразе у низу.

У одсуству повређених и болесних Бранка Лазића, Стратоса Перпероглуа и Филипа Човића, енергију играча Звезде нису показали само њихови поентерски учинци (Били Берон 14, Огњен Добрић 13, Душан Ристић 11 поена), већ пре свега њихов труд у борби за сваку лопту.

И када је меч био увелико одлучен, пет минута пре краја, Марко Кешељ бацио се на паркет да у дуелу са Вукотом Павићем да избори посед и добио аплауз са клупе. Исту борбеност Звезда је показивала и у оба рекета, у којима је сабрала 20 скокова више од домаћина (42:22)!

Морнар је завршио меч са по 11 ухваћених лопти у нападу и одбрани, док су црвено-бели само у нападу имали 16 скокова!

У последњих десет минута, као и неколико пута до тада, Томић је шансу пружио и Марку Цирбесу, који је завршио меч са осам поена, након периода проведеног ван тима, услед лоше форме.

Таквим приступом, Звезда је практично у седмом минуту "преломила" меч, када је Берон изнудио три слободна бацања и искористио их да постави великих 4:20. Разлика је расла све до краја треће четвртине и поготка Дејана Давидовца за чак 40 поена предности (40:80), после којих су Томићеви играчи склонили ногу са гаса.

МОРНАР: Најт 10, Мићовић 15, Мијовић 2, Мугоша, Дреновац, Павић 4, Вујошевић 2, Волер 9 (0/5 за три), Сане, Врањеш 11, Ребић, Луковић 4.

ЗВЕЗДА: Регленд 6 (7 ас), Раданов, Кешељ 9 (3/5 за три), Давидовац 5 (3 украдене), Ненадић 2 (5 ск), Фаје 3 (5 ск), Берон 14 (3/6 за три), Добрић 13 (3/6 за три), Ристић 11, Симанић 9, Цирбес 8, Оџо 10 (6 ск).

Мега - Крка 80:72

Табела: Звезда 18-1, Будућност 13-5, Цедевита 13-5, Партизан 12-6, Мега 10-9, ФМП 8-10, Цибона 7-11, Морнар 7-12, Задар 6-12, Игокеа 6-12, Олимпија 5-13, Крка 5-14.

Извор: Б92/мондо.рс