Јокић ређа "трипл-даблове", а Денвер поразе!

Јокићу не помаже ни трипл дабл, Богдановић иницирао преокрет Кингса! Никола Јокић и Бобан Марјановић сусрели су се први пут по преласку Марјановића у Филаделфију. Јокић је био ефикаснији, али славила је Филаделфија, 117:110.  Бобан Марјановић се радовао на дебију у дресу Сиксерса, иако је Никола Јокић поново био прва фигура утакмице. Богдан Богдановић одличан у победи Сакрамента.

Кошарка 09.02.2019 | 13:15
Био је то узбудљив окршај два тима који је решен у последњој четвртини. Филаделфија је у меч ушла са два пораза, баш као и Денвер, али Нагетси су наставили лошу серију.

Није им помогла ни нова сјајна партија Николе Јокића који је 11. пут ове сезпоне забележио трипл-дабл учинак од 27 поена уз по десет скокова и асистенција.Једноставно, осим Џамала Мареја, који је постигао 23 поена, није било довољно оних који би га пратили и спречили славље домаћина.

Бобан Марјановић је у дресу Филаделфије одиграо свој први меч. Имао је прилику да игра укупно 14.5 минута и за то време је постигао четири поена уз два скока и једну блокаду. Довољно да остави добар утисак.

Филаделфија је боље почела меч, таква игра резултирала је да средином друге четвртине има предност од чак 16 поена разлике (52:36), али дошло је до пада, Никола Јокић је везао 11 поена и на полувремену је било нерешено (56:56).

У наставку, уследила је резултатска клацкалица, више нерева у финишу имао је домаћин који је тако стигао до 35. победе ове сезоне.

У тиму Филаделфије, најбољи је био Џеј Џеј Редик са 34 поена, Џими Батлер је додао 22 поена уз седам скокова и пет асистенција, док је Џоел Ембид забележио дабл-дабл од 15 поена и 12 скокова. Двоцифрен учинак што се тиче поена имали су још Тобијас Харис са 14, односно Бен Симонс (12).

Код Денвера, осим доминантног Јокића и Марејевих 23 поена, Вил Бартон је постигао 14, Малик Бизли 12, а Треј Лајлс 13 поена.

Једанаести пут на 54 утакмице ове сезоне, а чак пети пут у последњих осам мечева, феноменални Никола Јокић остварио је "трипл-дабл" учинак!

У ноћи између петка и суботе, са 27 поена, 10 скокова, 10 асистенција и три украдене лоптеблистао је на гостовању у Филаделфији, али Денвер Нагетси су мини-турнеју по градовима Истока завршили поразом - 117:110.

Сиксерси су после изједначене борбе од почетка меча, два-три минута пре краја стекли благу предност и успели да је сачувају, тако да су Јокић и другови уписали трећи пораз заредом. Сада се налазе у најдужој негативној серији откако су од 8. до 14. новембра изгубили четири меча, али могу да се теше повратком кући и мечевима против Мајамија и Сакрамента, који су на програму следеће недеље, уочи паузе за Ол стар викенд.

С обзиром на то да Голден Стејт Вориорси у комплетном саставу готово да немају достојног противника, па су нанизали 14 победа у последњих 15 мечева, на челу Западне конференције дошло је до логичне промене. Сада су актуелни шампиони "број један" и ако не буде пехова у виду повреда кључних играча, ту ће највероватније и остати.

Бобан Марјановић је на дебију за Филаделфија Сиксерсе био прва измена Ол стар центра Џоела Ембида и за 15 минута је забележио четири поена, два скока и једну блокаду.

Ево како је на асистенцију Џимија Батлера прошао кроз рекет Денвера и одушевио домаћу публику својим првим поготком!

Боби је у Клиперсима често успевао да за мање времена направи бољу статистику, али сигурно је да ће му нова улога - уколико је задржи - у тиму који се бори за врх Истока пријати више од безначајних кошева у завршницама решених утакмица.

Сиксерси су тренутно пети на табели своје конференције, са истим скором као Бостон на четвртој позицији, док од трећепласиране Индијане имају једну победу мање.

За разлику од Јокића и Денвера, Немања Бјелица и Богдан Богдановић имали су разлога за славље пошто је Сакраменто као домаћин био бољи од, 102:96.

За разлику од неких ранијих мечева, када су водили, па на крају испуштали предност, овог пута Кингси су успели да надокнаде дефицит у последњој четвртини и то не тако мали.

Мајами је средином последње деонице водио са 94:83, али од тог момента постигли су само један кош.

Богдан Богдановић био је свакако један од најбољих актера у тиму Сакрамента, за 34 минута у игри постигао је 16 поена уз пет скокова и четири асистенције, те две украдене лопте, док је Бјелица за 11 минута и исто толико секунди постигао четири поена уз три скока и асистенцију.

Код Кингса, најефикаснији је био Бади Хилд са 23 поена и седам скокова, док је код Мајамија Џош Ричардсон постигао 21 поен, а Хасан Вајтсајд 17 поена и 19 скокова.

Борба Сакраменто Кингса за пласман у плеј-оф је крајње озбиљна.

Победом над Мајамијем 102:96, "краљеви" су се осмопласираним Клиперсима примакли на пола корака. С обзиром на промене у саставима последњег дана предвиђеног за трампе играча, када је тим из Лос Анђелеса пустио Тобајаса Хериса у Филаделфију, а Сакраменто довео Херисона Барнса из Даласа, прилично је јасно да ће трку за осмо место водити само два тима - Кингси и Лејкерси.

Богдан Богдановић допринео је тријумфу у "Голден 1 центру" са 16 поена (тројке 2/6), пет скокова, четири асистенције и две украдене лопте, док је Немања Бјелица као "стартер" играо само 11 минута и завршио меч са четири поена, три скока и асистенцијом.

"Бели" је после 6/7 у претходном мечу против Хјустона, шутирао из игре само 1/5, тако да ће ово са индивидуалног аспекта бити утакмица коју ће што пре пробати да заборави.

ТАБЕЛЕ

Исток: Милвоки 41-13, Торонто 40-16, Индијана 36-19, Бостон 35-20, Филаделфија 35-20, Бруклин 29-28, Шарлот 26-28, Мајами 25-28 (плеј-оф), Детроит 25-29, Вашингтон 23-32, Орландо 23-32, Атланта 18-36, Чикаго 13-42, Кливленд 11-44, Њујорк 10-44.

Запад: Голден Стејт 39-15, Денвер 37-18, Оклахома 35-19, Портланд 33-21, Хјустон 32-22, Јута 31-24, Сан Антонио 32-25, ЛА Клиперс 30-26 (плеј-оф), Сакраменто 29-26, ЛА Лејкерс 28-27, Далас 25-29, Минесота 25-30, Њу Орлеанс 25-31, Мемфис 22-34, Финикс 11-46.

Извор: Б92/мондо.рс