БЕЛ: Стандард више није баук за Штрумпфове!

Офанзивац из Танзаније, Мбвана Самата, почистио тим из Лијежа - 2:0 (0:0).

Фудбал 08.02.2019 | 22:49
БЕЛ: Стандард више није баук за Штрумпфове!
Челници Стандарда направили су летос феноменалан потез ангажовањем Мишела Прудома на место шефа струке. Некадашњи прослављени голман још једном је доказао да уме да ради с младима, а управо такав тим је затекао на стадиону Морис Дуфран. Екипа из Лијежа је на добром путу да се и ове сезоне домогне места у квалификацијама за најеминентије континентално такмичење.

Међутим, вечерас нису имали разлога за радост. Генк је на отварању 25. кола Про лиге славио против Стандарда, упркос томе што су Штрумпфови до вечерашњег сусрета само два пута тукли тим из Лијежа у протеклих 20 лигашких обрачуна - 2:0 (0:0). Генк је тако наставио марш ка титули, а Стандард доживео први пораз још од почетка децембра. 

У првом полувремену није било голова, а у другом је засијао офанзивац из Танзаније Мбвана Самата који је постигао два поготка, један у 68, други у 88. минуту.

Можда нису атрактивни, али Самата се оба пута нашао на правом месту у право време, а то је најважније. 



БЕЛГИЈА 1 - 25. КОЛО

Петак

Генк - Стандард 2:0 (0:0)
/Самата 67, 87/

Извор: моззартспорт

Коментари / 0

Оставите коментар