Сити напада како Пеп воли - као на "голиће"!

Ниједан тим није послао више лопти у небрањену мрежу од "грађана". Наравно, то са Гвардиолом никако не може да буде случајност.

Фудбал 09.02.2019 | 10:00
Сити напада како Пеп воли - као на "голиће"!
Брже него што се донедавно чинило, Манчестер сити поново је преузео контролу у борби за титулу и вечерашњим (среда) тријумфом против Евертона у гостима (20.45) могао би да се врати на прво место табеле Премијер лиге.

Важном победом против Арсенала, уз Ливерпулове киксеве против Лестера и Вест Хема (оба пута 1:1), екипа Пепа Гвардиоле примакла се на само три бода заостатка за "Редсима".

Начин на који су "грађани" савладали "тобџије" (3:1) поново је вратио у први план причу о њиховом фудбалу и о начину на који шампион Премијер лиге постиже голове.

У основним цртама, код Гвардиоле нема превише шутева из даљине, ни покушаја са малом вероватноћом да пошаљу лопту у гол.

У овом тренутку, "грађани" су постигли 10 голова више од Ливерпула и то не зато што гађају из свих позиција, већ зато што углавном покушавају из близине.

Гвардиола инсистира на томе да његови играчи шутирају само из позиција у којима имају велике шансе за погодак и то доказује број ситуација у којима је Сити тресао небрањену мрежу.

У Премијер лиги, то се ове сезоне догодило чак седам пута.

Као на малом фудбалу, "грађани" се труде да се практично "ушетају" у гол или бар у петерац. То се видело и у Агуеровим погоцима против Арсенала, јер је први постигао главом са ивице петерца, а други уклизавањем до два-три метра од гол-црте.

И не погађа само Аргентинац на тај начин, већ и Лирој Сане, Ријад Махрез и Рахим Стерлинг, коме је такав фудбал омогућио да драстично побољша свој велики проблем са непрецизношћу и да постане бољи стрелац, што доказује и његових десет голова ове сезоне.

У суштини, Енглез није постао прецизнији, већ је само себе почео да доводи у ситуације из којих не промашује.

Док Сити игра на тај начин и док му то пролази, тешко је замислити ко би могао да га заустави. Ливерпул је и даље први на табели, али је ипак неизбежно рећи да је фаворит у трци за титулу и даље онај ко ту титулу и сада поседује.

Извор: мондо.рс

Коментари / 0

Оставите коментар