Маркус Вилијамс ''дувао траву'' и суспендован!

Прекршио антидопинг правила! Већ је раније кажњаван због марихуане, па се претпоставља да је поново то у питању! Све се мијења, осим Вилијамса: ПАО и у Америци! Познати плејмејкер опет користио што не би смио.

Кошарка 10.02.2019 | 23:15
Маркус Вилијамс ''дувао траву'' и суспендован!
Маркус Вилијамс је суспендован у Развојној лиги, неће моћи да игра пет утакмица. Разлог - то што је пао на допинг контроли.

Не истиче се тачно шта је узроковало ове проблеме, али се претпоставља да је опет марихуана са којом јеВилијамс већ имао раније проблема

Вилијамс је пре четири године, док је наступао за Црвену звезду, био позитиван на марихуану, на допинг тесту урађеном после утакмице финала плеј-офа са Партизаном. Вилијамс који игра за Стоктон Кингсе почиње да служи казну против Санта Круза у среду.

Изгледа да не може да се избори са неким проблемима невезаним за кошарку. Сећамо га се сви по феноменалном осећају за игру, делио је невероватно асистенције, имао их чак до 17 у Евролиги, али само да је био мало више фокусиранији на кошарку вероватно би имао и много већу каријеру од ове.

Вилијамс има 33 године, а у каријери је још играо за Њујорк Џерси, Голден Стејт, Мемфис, Јенисеј, Уникс, Ђенгсу, Уникаху, Локомотиву, Црвену звезду, Будућност, Шоле, Пиратас и сада је у Стоктон Кингсима.



У финишу сезоне 2014/15, током "вјечитог" дербија Звезде против Партизана, плејмејкер црвено-бијелих Маркус Вилијамс у једном тренутку је напустио дворану и сјео на клупу пред "Пиониром", да би се "луфтирао" и ухватио ваздух.

Наредног мјесеца, Кошаркашки савез Србије објавио је резултате допинг теста, којима је утврђено да је сјајни кошаркаш несталног карактера уочи те утакмице користио марихуану.

Казна је стигла почетком јесени и бранила му је да због "дувке" наступа два мјесеца, али га очигледно није научила памети.

Познајући његов темперамент - не изненађује превише вијест која је овог уторка стигла из САД, где "М-Вил" ове сезоне наступа за развојни тим Сакраменто Кингса. Она гласи:

"Развојна лига суспендовала је Маркуса Вилијамса, плејмејкера Стоктон Кингса, на пет утакмица због кршења анти-допинг правила. Вилијамс ће почети да служи своју казну у сриједу".

Иако му ово није прва казна, тешко је очекивати да ће талентовани и проблематични "плеј" и под "старе дане" промијенити себе, ма колико га кажњавали.

То га је сигурно лишило веће каријере, јер његово умијеће ни данас, у његовој 34. години, не може бити доведено у питање.

Извор: моззартспорт/мондо.рс

Фото: Стар спорт

Коментари / 0

Оставите коментар