Игокеа стала у посљедњој четвртини у Железнику!

Александровчани су у суботу увече уписали 11. пораз у АБА лиги и то на гостовању ФМП-у у Железнику (87:78) и додатно "закомпликовали" борбу за опстанак.

Кошарка 26.01.2019 | 23:25
Прижељкивали су тренер "игоса" Драган Николић и крилни центар Сава Лешић побједу над ФМП-ом у Железнику која би "купила мир" пред одлучујуће битке у АБА лиги, али и "овјерили" гостујући тријумф над Крком у Новом Месту у претходном колу...

Али то се није догодило у суботу увече у оквиру 17. кола регионалног такмичења јер су "пантери" у посљедњој четвртини преокренули вођство гостију и стигли до седме побједе првенственозахваљујући сјајној игри плејмејкера Алексе Ускоковића у посљедњих 13 минута.

Млади плеј домаћина је постигао 11 од посљедњих 14 погодака "пантера" и промовисао се у јунака тима из београдског предграђа, који осим побједе више у односу на конкурента за опстанак из Лакташа, има и бољи међусобни скор.

ФМП - Игокеа 87:88 (23:20, 17:25, 21:22, 26:11)

У екипи Игокее Сава Лешић је био апсолутно прво име утакмице са 22 поена, седам скокова и двије асистенције, а добру партију пружили су и Марко Луковић са 18 и Данило Анђушић са 14 кошева.

Али недовољно за тријумф...

Код "пантера" најефикаснији су били Матиц Ребец и Дуоп Рит са по 16 погодака, али је најзаслужнији за побједу "пантера" био Алекса Ускоковић са 13 поена у само 13 посљедњих минута, односно у тренуцима кад се "ломио" резултат.

Са укупно 13 поена поставио је лични рекорд у АБА лиги, који је до вечерас износио осам поена.

Послије врло изједначене прве четвртине, гости су одлично одиграли у другом кварталу и на одмор успјели да оду са предношћу од пет погодака (45:40). У наставку су ученици Гагија Николића успјели да сачувају вођство па се у одлучујућих 10 минута ушло са предношћу Игокее са шест разлике (67:61).

Домаћа екипа Владе Јовановића, која је до овог меча имала идентичан омјер као и Игокеа (6-10), стигла је преокрета серијом од 10:3 и послије дуго времена повела тачно на средини посљедње четвртине (71:70) поенима Стефана Момирова.

Услиједила је техничка грешка Вука Радивојевића због "флопинга", а потом и нова техничка тренера Николића због приговора, па су "пантери" отишли на "плус пет" (75:70). До самог финиша, ФМП је разлику одржавао сјајном партијом Ускоковића, који је повезао тројку и двојку након 2+1 поготка Лешића, па се у посљедњих 60 секунди ушло са резултатом 83:78.

Ипак, "игоси" тада нису били прецизни изван линије 6.75 и славље ФМП-а је могло да почне...

Морнар - Цибона 18.00 (Арена спорт 2)
Олимпија - Будућност 21.00 (Арена спорт 1)

ТАБЕЛА: Звезда 16-1, Цедевита 12-5, Будућност 11-5, Партизан 11-6, Мега 9-8, Цибона 7-9, Морнар 6-10, ФМП 7-10, Игокеа 6-11, Олимпија 5-11, Задар 5-11, Крка 4-12.

Извор: мондо.ба