Партизан на прагу АБА плеј-офа! Пала је Мега!

Црно-бели са шесторицом разиграних појединаца победили Мегу, у чијим редовима је блистао Никола Мишковић.  Партизан одолео Мишковићу и добио битку за плеј-оф! Кошаркаши Партизана победили су Мега Бемакс 98:86 у Пиониру, у једном од дербија 17. кола АБА лиге.

Кошарка 26.01.2019 | 22:57
Црно-бели су серијом 9:0 почетком последњег квартала преломили дуел директних ривала у борби за плеј-оф регионалног такмичења.

Меч у Београду обележило је сјајно прво полувреме у којем је Партизан убацио 50 поена, али је Мега тројкама успевала да надокнади сваку разлику коју су црно-бели успевали да изграде.

У истом маниру настављено је у трећем периоду, у којем смо видели и један период у НБА ритму – блокаде, закуцавања, тројке – прштало је с обе стране, а Мега серијом 15:7 успева да стигне до напада за преокрет.

Фундић промашује оба слободна бацања, што Маринковић кажњава полагањем уз додатно бацање, а онда серијом Пејџа Партизан прави поменуту серију и решава меч.

Партизан је направио велики корак ка плеј-офу јер је петом узастопном победом стигао до скора 11-6, па има две победе више од Меге на четвртој позицији.

Два тима су била изузетно шутерски расположена па су погодила по 12 тројки, а Партизан је одолео и сјајном офанзивном скоку Меге (19-5).

Партизан је предводио Алексеј Николић са 20 поена (3/6 тројке, 9/9 слободна) уз 5 скокова, а по 17 су убацли Алекс Ренфро који је имао и 7 асистенција те Бонџа Си.

Двоцифрен учинак имали су још Џок Лендејл са 15 поена и 6 скокова, те Маркус Пејџ са 12 поена и 5 асистенција.

У тиму Меге се истакао феноменални Никола Мишковић који је постигао 30 поена (5/11 тројке, од чека 20 у првих 20 минута утакмице.

Сјајно га је пратио Един Атић са 22 поена, носио је госте у другом полувремену погодивши четири тројке из шест покушаја.

Кошаркаши Партизана без већих проблема су на свом паркету савладали Мега Бемаx и пет кола пре краја стекли велику предност у односу на јединог конкурента за пласман у плеј-оф.

Црно-бели имају две победе више и 2:0 у међусобним сусретима, што изабраницима Дејана Милојевића оставља минималну наду да ће се вратити на четврту позицију.

Партизан (скор 11-6) - Мега (9-8) 98:86 (19:18, 31:22, 21:27, 27:19)!

Тим Андрее Тринкијерија уједно је одржао добру атмосферу пред меч против Ритаса (среда, 20.00), који мора да добије да би ушао и у четвртфинале Еврокупа.

Раде Загорац пропустио је трећи меч у низу, док у гостујућем тиму није било Андрије Марјановића и Француза Мококе на бековским позицијама.

Пре почетка утакмице је минутом ћутања одата почаст преминулом тренеру Бошку Ђокићу.

Скоро читава утакмица, више од 30 минута, протекла је у Партизановом грађењу опипљивије предности, почев од 19:10 у првој четвртини и Мегином хватању прикључка (19:18 на крају уводног квартала).

Гости су играли агресивну, рискантну одбрану, поготово на "пик енд ролу", што је црно-белима у појединим фазама утакмице задавало проблеме, али су на моменте и обилато користили преузимања бекова од стране центара, пролазили на лагана полагања, често уз фаул и додатно бацање.

Сјајно су "пик" ситуације решавали Алексеј Николић и Маркус Пејџ, чијим поенима је Партизан у 36. минуту отишао на максималних 15 разлике (87:72).

Предвођена младим репрезентативцем Николом Мишковићем, који је постигао чак 30 поена, као и Едином Атићем, Мега је смањивала са "минус 12" на 55:52 у 23. минуту, па тројком Бранислава Ратковице и на 68:67 у финишу треће деонице.

Стефан Фундић потом је промашио два бацања, пропала је прилика да гости први пут пређу у вођство, а то је одмах казнио Вања Маринковић акцијом "2+1" - 71:67.

У последњем кварталу за црно-беле није било проблема, привели су посао крају - уз беспотребно велики број фаулова, техничких грешака и прекида генерално - за 5/5 у последњих пет кола, односно 7/1 у последњих осам.

Морнар - Цибона 18.00 (Арена спорт 2)
Олимпија - Будућност 21.00 (Арена спорт 1)

ТАБЕЛА: Звезда 16-1, Цедевита 12-5, Будућност 11-5, Партизан 11-6, Мега 9-8, Цибона 7-9, Морнар 6-10, ФМП 6-10, Игокеа 6-10, Олимпија 5-11, Задар 5-11, Крка 4-12.

ПАРТИЗАН: Н. Јанковић 9 (бацања 3/7, 4ас), Пејџ 12 (тројке 3/5, 4ск, 5ас), Си 17 (шут за два 6/6, 5ск, 4ас, 7изг), Гегић, Величковић, Пецарски, Ренфро 17 (за два 4/4, тројке 3/3, 7ас, 3изг), С. Јанковић 3, Лендејл 15 (6ск, 2ас, 4блк), Гагић, А. Николић 20 (тројке 3/6, бацања 9/9, 5ск).

МЕГА: Јањић 2 (6ск, 2ас), Ратковица 6 (6ас, 2укр), Ашћерић 2, Мишковић 30 (тројке 5/11, бацања 7/7, 4ск, 2укр), Чарапић 4 (3ск, 4ас), Атић 22 (тројке 4/6, бацања 4/8, 5ск, 4ас, 2укр, 3изг), Копривица, З. Николић 8, Ланговић, Фундић 6 (бацања 0/4, 9ск), Станић 2.

Извор: мондо.рс/Б92