Тринкијери: Мега је супер важан меч!
Тренер Партизана Андрија Тринкијери рекао је данас да његову екипу против Мега Бемакса очекује "супер важан меч".
Кошарка 25.01.2019 | 17:45
Тринкијери је на клупи Партизана дебитовао управо против Меге, у шестом колу, 3. новембра, када су црно-бели победили са 81:74.
"Изгледа као да је прошло шест месеци од прве утакмице, али није, прошло је мање од три. Очекује нас супер важан меч. Мега је у односу на наш први дуел променила састав, али им је стил игре остао исти. Играју агресивну одбрану, пресинг и ми тој њиховој енергији морамо парирати на прави начин", рекао је Тринкијери.
Центар Партизана Ђорђе Гагић рекао је да је улог велики пред сутрашњу утакмицу.
"Мега је увек незгодан противник. Играју брзо, агресивно и никада се не предају без обзира на тренутно стање на терену. Са друге стране, ми желимо да на прави начин наставимо са играма на два фронта. Сви смо свесни да је у сутрашњем мечу велики улог, али ми увек све стављамо на црно-бело и верујем да ће нам такав приступ донети веома важну победу", навео је Гагић.
После 16 кола у АБА лиги Партизан је четврти на табели скором од 10 победа и шест пораза, а Мега је пета са победом мање и екипе се боре за улазак у плеј-оф.
Полазници академије КК Партизан из Истанбула биће специјални гости на сутрашњој утакмици. Кошаркашка академија у Истанбулу, у којој тренира око 700 дечака под надзором Зулфу Косута, отворена је средином децембра.
Дечаци који тренутно бораве у Београду, изненадили су првотимце и чланове стручног штаба Партизана, почастивши их баклавама на крају јучерашњег тренинга, пише на сајту клуба.
Извор: Б92
Коментари / 0
Оставите коментар