ЕЛ: Калинић бољи од Милутинова - Фенер разбио Оли!

Кошаркаши Фенербахчеа на свом паркету су победили Олимпијакос резултатом 90:75 у 20. колу Евролиге.  Дерби у Истанбулу решен већ у првом полувремену! Фенербахче брзо најавио исход дуела са Олимпијакосом.  Жоц је специјалиста за евролигашке класике: Опет победио Дејвида Блата.  Фенер сигуран против Олимпијакоса – 90:75.

Кошарка 24.01.2019 | 20:40
Фенербахче је по други пот ове сезоне славио против Олимпијакоса и забележио 18. овосезонску победу, док је Олимпијакос уписао осми пораз.

Фенер је већ у првом полувремену дошао до двоцифрене предности и током другог полувремена само је одржавао. Грчки тим није успевао да озбиљније припрети ривалу, а предност турског тима је у једном тренутку износила и 22 поена.

Одличан меч одиграо је српски кошаркаш у редовима Фенера Никола Калинић. Он је за 26 минута постигао 16 поена (6/11 из игре). Поред њега, у тиму Жељка Обрадовића истакли су се и Ерик Грин са 17, Боби Диксон са 13 и Костас Слукас са 12 поена. Диксон је имао и дабл-дабл са десет асистенција.

Најбољи код гостију били су Јанис Тима са 14, Јанис Стрелниекс са 13 и Никола Милутинов са 11 поена. Српски центар имао је и четири скока.

Фенербахче у наредном колу, 31. јануара, гостује Бајерн Минхену, док Олимпијакос дочекује Барселону истог дана.

Још један евролигашки класик припао је Жељку Обрадовићу! Одличну форму Фенербахче је потврдио у судару са Олимпијакосом. Без и мало нервозе, уз рационалну потрошњу енергије, вицешампион Европе је савладао Пирејце – 90:75.

Најтрофејнији европски тренер добио је дуел са још једном тренерском величином, Дејвидом Блатом. Грчки представник није имао решење за гранитну одбрану Фенера.

Фенер је од почетка меча био у предности. Домаћин је имао више расположених играча и потом рутински привео меч крају. Олимпијакос готово да није био конкуртан. Имали су Пирејци само један налет када су смањили предност Фенера почетком последње деонице на девет поена.

Ипак, Жељко Обрадовић је лимитирао све важне Блатове карике. На крају добар учинак имао је српски репрезнтативни центар Никола Милутинов са 11 поена и четири скока.

Са друге стране Никола Калинић је био одличан. Некадашњи играч Црвене звезде меч је завршио са 16 поена и одличним шутем из игре. Гудурић није био на свом нивоу. За 15 минута постигао је пет поена.

Сјајна одбрана домаћих и врло добар шут, наспрам ревије промашаја гостију, брзо су наговестили исход дербија између Фенербахчеа и Олимпијакоса.

У 20. колу Евролиге домаћин и водећи тим на табели славио је у Истанбулу убедљивих 90:75 (21:15, 19:13, 28:26, 22:21).

Фенер је константно био у предности, углавном двоцифреној и то око 20 поена разлике, а најефикаснији били су Ерик Грин (17п), Никола Калинић (16п), Боби Диксон (13п, 10ас) и Костас Слукас (12п).

Изузетно расположен био је Грин, који је дуел са својим бившим клубом завршио без промашаја: 1/1 за два поена, 4/4 за три и 3/3 за два.

Без промашаја, али на супротној страни, био је Никола Милутинов, који је убацио 11 поена, уз четири скока. За два је шутирао 3/3, а са линије слободних бацања 5/5.

Најефикаснији у тиму Олимпијакоса био је, ипак, Јанис Тима са 14 поена. Један мање постигао је Јанис Стрелниекс (13п), а Василис Спанулис је меч завршио са 10 поена и четири асистенције.

Марко Гудурић је за Фенер убацио пет поена.

Жуто-плави у наредном колу, 31. јануара, играју против Бајерна у Минхену, док ће Олимпијакос истог дана бити домаћин Барселони.

Барселона - ЦСКА 21.00

ТАБЕЛА: Фенербахче 18-2, Реал 15-4, ЦСКА 14-5, Ефес 13-6, Олимпијакос 12-8, Барселона 11-8, Басконија 9-10, Бајерн 9-10, Армани 8-11, Макаби 8-11, Жалгирис 8-11, Панатинаикос 8-11, Химки 7-12, Гран Канарија 6-13, Будућност 5-14, Дарушафака 2-17.

Извор: Б92/моззартспорт/мондо.рс