ЛК: Спортинг с пенала, до финала!

Лисабонски Лавови се преко Браге домогли борбе за трофеј са Портом.

Фудбал 23.01.2019 | 23:40
И Спортинг из Лисабона је оверио вечерас пласман у финале Купа Португалије победом над Брагом после бољег извођења једанаестераца. У регуларних 90 минута било је нерешено (1:1), али је на пенал рулету голман Спортинга Рибеиро био херој који је омогућио свом тиму борбу за трофеј.

Брагу је у вођство довео Бразилац Дијего Соуза већ у трећем минуту, али је Уругвајац Себастијан Коатесу 10. вратио Лавове у игру и меч на почетак. Током целог тока утакмице гледали смо велику борбу, али екипе нису успевале да дођу до другог поготка и победе.

Зато је о проласку у финале одлучила бела тачка, а тамо су гости из Лисабона били смиренији и спретнији. Домаћи су промашили три уводна пенала, а коначна одлука пала је тек у седмој серији када је чувар мреже гостијуРибеиро одбранио ударац првотимцу Браге Џеферсону.

У редовима Спортинга свих 90 минута одиграо је Немања Гудељ, док је Радосав Петровић преседео утакмицу на клупи за резерве.

Противник Спортингу у финалу Купа Португалије биће лидер Примеире Порто, а тај меч је на програму 26. маја.