ЕК: Драма и у Берлину, Алба најближа четвртфиналу!

Партизанова група Топ 16 фазе Еврокупа изнедрила је још један узбудљив меч, после ког је немачки тим избио на прво место.

Кошарка 22.01.2019 | 22:40
Екипа Албе је после велике драме у својој "О2 арени" потврдила прошлонедељни "брејк" из Литваније, победивши Ритас резултатом 87:85 (25:27, 14:30, 27:13, 21:15)!

Славни шпански стручњак Аито Гарсија Ренесес и његови изабраници сада су сами на челу Е групе Топ 16 фазе Еврокупа.

Берлинци имају скор 3-1, подсећамо да су једини пораз доживели у Београду, следе Монако и Партизан са по 2-2, а Ритас је са 1-3 тренутно у улози аутсајдера, што се тиче борбе за пласман у четвртфинале.

Био је ово меч пун преокрета, у коме је потврђено да у модерној кошарци ни 20 поена разлике није гаранција победе. Ритас је на полувреме отишао са "плус 18", на почетку треће четвртине је повећао на 39:60, али на њеном крају је већ био сведен на само "плус четири".

Алба је серијом 10:0 преокренула на 74:70, у финишу је водила 82:77 и 84:80, па примила тројку (Ди Џеј Сили) и дозволила Року Стипчевићу да се 28 секунди пре краја прошета до коша - 84:85.

Домаћин је у последњем нападу морао да поентира, иначе би му велики преокрет пропао, а све четири екипе у Е групи биле би поравнате са скором 2-2.

Мартин Хермансон је прво промашио шут за три поена, али је после офанзивног скока Сикме фаулиран. Судије су после гледања снимка одлучиле да доделе Исланђанину три слободна бацања, која је он искористио и поставио коначан резултат.

Ритас је преко Силија могао до продужетка, али Американац је промашио уз звук сирене.

АЛБА: Хермансон 25, Гидраитис 16, Гифај 10 (5ск, 3ас), Сикма 9 (5ск, 7ас), Пено 8 (5ск, 5ас)...

РИТАС: Бендзиус 16, Сили 14 (4ск), Параховски 12 (8ск), Стипчевић 12 (6ас)...