ТУР: Какви несрећници играју у Фенеру!

Изгубише бодове у 90. минуту! Не помаже ни прелеп гол Роберта Солдада. . . !

Фудбал 21.01.2019 | 21:00
Нема среће Фенербахче, па то ти је. Као да их је неко проклео. Још једно коло и још једно разочарање за фудбалере турског великана који су били надомак вредне победе на гостовању у Бурси, коју су испустили у 90. минуту.

Можда и нису криви пулени тренера Јанала пошто су примили гол после, утисак је неспортског потеза домаћина који нису избацили лопту док је Матје Валбуена запомагао од болова на средини терена.

Њега је оштро ударио везиста домаћина Бађи, а док се омалени Француз ваљао по трави, желећи вероватно да украде који минут, играчи Бурсе су извели сјајну акцију коју је првотимац домаћих Ајтак Кара главом крунисао за коначних 1:1.

Тај гол изазвао је полемику, главни арбитар Чунејт Чакир прегледао је ситуацију и уз помоћ ВАР-а и установио да је све чисто и признао гол.

Уследило је славље домаћих играча и навијача и туга фудбалера Фенера који и даље остају једва изнад опасне зоне само због боље гол разлике за један гол од Ахисара. А нису играли лоше у првих 45 минута. Били су бољи, и заслужено повели фантастичним погтком Роберта Солдада.

Играо се 20. минут, Чилеанац Маурисио Исла идеално набацио лопту, а Шпанац као у најбољим данима у дресу Валенсије или Виљареала маказицама матирао домаћег голмана Шенгезера. Погодак за фудбалске шпице и један од најлепших у Турској у последње време.

Међутим, у наставку је Фенербахче знатно слабије одиграо. Бурса је имала неколико великих шанси до тог 90. минута када је и награђена за напор. Можда је нерешен резултат на крају и најпоштенији по свему приказаном, али ће у Фенеру моћи да се жале и на неспортски потез домаћина који није био у духу фер-плеја.

ТУРСКА 1 - 18. коло