АБА: Цибона није гостољубива, "пала" Олимпија!

Загрепчани обрадовали своје навијаче другом узастопном "домаћом" победом.  Љубичић заиграо и одвео Цибону до важне рецке.  Загребачки састав славио против Олимпије.

Кошарка 20.01.2019 | 21:25
Имао је проблема са скочним зглобом Марко Љубичић пред утакмицу са Олимпијом из Љубљане, али је стиснуо зубе и одиграо добар меч у победи од 87:70 (24:16, 21:18, 16:17, 26:19).

Поред Филипа Бундовића који је дао 21 поен Љубичић је био најефикаснији са 12 датих поена, али и оно што је можда и битније је да је имао чак исам асистенција, али и шест скокова.

Одличан је био и Дамир Маркота са 17 поена, Новачић са 11 поена. Код Олимпије је најбољи био Лапорник са 18 поена, а по 11 су додали Шпан и Баџим.

Цибона је сада на скору 7-9 и може се рећи да је направила важан корак унапред када је опстанак у питању. Крка је и даље у незавидној позицији, али и Олимпија која је поражена данас.

Води се велика борба за плеј-оф, али занимљиво је и у доњем делу табеле.

Кошаркаши Цибоне направили су важан корак ка опстанку тријумфом против Олимпије 87:70 (24:16, 21:18, 16:17, 26:19) и тако стали одмах иза Меге са седам победа, док "фењер" и даље држи Крка која је уписала тек четири тријумфа у 16 кола.

Загрепчани су другу узастопну победу пред домаћим навијачима "најавили" одличном игром у првој четвртини (24:16), да би разлику само надградили у последној деоници.

Олимпија је у финалних десет минута "ушла" добро и смањила разлику на једноцифрену (65:56), међутим Цибона је имала довољно снаге да преломи меч.

Најефикаснији играч код победника био је Бундовић са 21 поеном (6/7 за два, 9/9 "пенали"), док је одличан био и Маркота са 17 поена. Љубичић је имао запажен учинак са 12 поена, 6 скокова и 8 асистенција, али и 4 изгубљене лопте.

Најефикаснији у тиму Саше Никитовића био је Лапорник са 18 поена.

Крка - Игокеа 69:71

ТАБЕЛА: Звезда 16-0, Цедевита 11-4, Будућност 10-5, Партизан 10-6, Мега 9-7, Цибона 7-9, Морнар 6-10, ФМП 6-10, Игокеа 6-10, Олимпија 5-11, Задар 5-11, Крка 4-12.

Извор: мондо.рс/моззартспорт