''Страшни'' Јокић и Денвер газе, Кингси славили уз звук сирене!

Никола Јокић забележио је нови "трипл-дабл" у победи Нагитса над Кливлендом. Сакраменто тројком Бадија Хилда надвисио Детроит.

Кошарка 20.01.2019 | 13:30
Денвер је уписао 31. победу сезоне, и то убедљиву, против Кливленда, најлошијег тима у НБА лиги ове сезоне.

Нагитси, предвођени расположеним Николом Јокићем, славили су 124:102.

Српски центар имао је још једно своје вече - уписао је "трипл-дабл", шести ове сезоне, 22. у каријери - за непуних 28 минута постигао је 19 поена (шут из игре 8/12, шут за три 3/6), уз 11 скокова и 12 асистенција, а имао је и украдену и изгубљену лопту.

Тренер Денвера Мајк Мелоун је имао луксуз да најбољег играча екипе држи на клупи у последњој четвртини, будући да је његов тим имао убедљиво вођство. На полувремену Нагитси су већ имали предност 70:46, па је Мелоун шансу дао свим играчима које је имао на располагању.

Уз Јокића у Денверу се истакао и Џамал Мареј са 26 поена.

Нагитси се са учинком 31-14 налазе на другом месту Западне конференције, иза Голден Стејта који има победу више.

Кливленд, који је предводио Анте Жижић са 23 поготка и шест скокова, последњи је на табели Истока са скором од свега девет победа и 38 пораза.

Победу је уписао и Сакраменто, против Детроита на гостовању, и то непосредно пред последњи звук сирене. Кингсима је тријумф донео Бади Хилд "смушеном" тројком - 103:101.

Хилд је на 3,4 секунде пре краја меча примио лопту од Богдана Богдановића окружен тројицом играча Пистонса и када се чинило да не зна шта ће са њом, окренуо се и више из очаја шутнуо - али прецизно.

Сакраменто је тако стигао до 24. победе, уз 22 пораза, док је Детроит сада на учинку 20-25.

Богдан Богдановић је за 23 минута постигао осам поена (шут из игре 3/12, шут за три поена 0/2, слободна бацања 2/2), имао је седам асистенција, два скока, по једну украдену лопту и блокаду.

Немања Бјелица био је стартер на том мечу, али је у игри провео укупно 14 минута, и за то време уписао пет поена (шут из игре 2/5, шут за три поена 1/4), а и имао је и један скок, као и изгубљену лопту.

Херој Кингса Бади Хилд био је и најефикаснији у победничлком тиму са 35 поена, од чега је уписао седам тројки из девет покушаја, а имао је и девет ухваћених лопти.

У екипи Детроита истакао се Блејк Грифин са 38 поена, шест скокова и три асистенције.

Далас је на гостовању у Индијани претрпео пораз (111:99), а Лука Дончић је меч завршио са осам поена, пет скокова и шест асистенција.

И Орландо је поражен код куће од водећег тима Истока, Милвокија - 118:108, а Никола Вучевић био је најзапаженији у редовима "магичних" -  27 поена, шест скокова, четири асистенције и два блокаде за скоро пола сата проведених на терену.

Лејкерси су у Хјустону изгубили меч у којем су водили све време, имали чак и 20 поена предности - и то у продужетку (138:134).

Ерик Гордон обезбедио је тројком Рокитсима "екстра тајм", у којем су коначно успели да сломе отпор жилавог ривала.

Предводио их је Џејмс Харден са 48 поена, уз осам скокова и шест асистенција, а Гордон је завршио дуел са 30 погодака.

Код Лејкерса најефикаснији је био Кајл Кузма са 32 постигнута поена.

Лејкерсима је пораз у Тојота Арени много теже пао због повреде Лонзо Бола, који је раније морао да напусти паркет. Он је повредио чланак на нози, али на срећу, у болници је констатовано да није претрпео фрактуру. Ипак, извесно је да га очекује пауза и да неће бити у могућности да помогне Лејкерсима у наредним мечевима.