АО: Крај за Мару, Квитова за 60' до 1/4-финала!

Чехиња, Петра Квитова, пласирала се у четвртфинале Аустралијан опена након победе над 17-годишњом Американком, Амандом Анасимовом – 6:2, 6:1.  Крај за Шарапову, Барти боља после два и по сата борбе! Аустралијанка, Ешли Барти, пласирала се у четвртфинале Аустралијан опена након победе над Рускињом, Маријом Шараповом - 4:6, 6:1, 6:4.

Тенис 20.01.2019 | 12:45
Квитова је посао завршила са тачно 60 минута.

Чехиња ће у четвртфиналу играти против Ешли Барти која је победила Марију Шарапову са 4:6, 6:1, 6:4.

Скоро два и по сата трајао је меч ове две тенисерке, али је Рускиња поклекла иако је добро отворила меч.

Американка хит у Мелбурну, Кербер почишћена за сат времена! Америчка тенисерка, Данијел Роуз Колинс, пласирала се у четвртфинале Аустралијан опена победом над некадашњом шампионком, Анђелик Кербер.

Колинс, најпријатније изненађење турнира, елиминисала је Кербер после само 58 минута игре, резултатом 6:0, 6:2 наневши Немици један од најубедљвијих пораза у каријери.

Американки, 35. тенисерки света, ово није прва велика победа на турниру, пошто је до сада избацила већ Јулију Гергес и Каролин Гарсију.

Против поменуте Гергес у првом колу била је у малтене безизлазној ситуацији – губила је 1-0 и 6:6, а Гергес је сервирала за меч и имала 30:0. Ипак, Колинс се вратила у тај меч, а сада је у четвртфиналу.

Кербер, некада прва играчица света, освојила је нестварно малих 11/37 поена у својим сервис гемовима, а приликом противнициних створила тек две брејк шансе и заслужено испала са турнира.

Колинс се у наредној рунди састаје са бољом из дуела између Рускиње Анастасје Пављученкове и тенисерке из САД Слоун Стивенс.

Американка не само да је победила Немицу, већ јој је очитала тениску лекцију (6:0, 6:2) која је трајала само 58 минута.

Изненађење је утолико веће ако се зна да Данијел Роуз Колинс, тренутно 35. играчица света, до Аустралијан Опена ове године није уписала ниједну гренд слем победу.

Она ће у четвртфиналу играти са победницом меча Слоунс Стивенс - Анастасија Пављученкова.

Велики успех забележила је и домаћа тенисерка тенисерка Ешли Барти, изборивши пласман у четвртфинале Аустралијан Опена.

Барти, 15. са WТА листе, победила је Рускињу Марију Шарапову у три сета - 4:6, 6:1, 6:4.

Барти је до свог првог гренд слем четвртфинала стигла после преокрета и два сата и 25 минута игре.

Она ће се за полуфинале борити против Чехиње Петре Квитове, која је оправдала улогу осмог фаворита за титулу. Победила је 17-годишњу Американку Аманду Анисимову резултатом 6:2, 6:1, после тачно сат времена игре.