Шарапова као некад - АО добија нову шампионку!

Руска тенисерка, Марија Шарапова, победила је Каролину Вознијацки у три одиграна сета и избацила је са Аустралијан опена.  Шарапова "скинула круну" шампионки! "Маша" иде даље, на миљеницу домаће публике.

Тенис 18.01.2019 | 11:00
Шарапова је у трећем колу победила Вознијацки за два часа и 26 минута са 6:4, 4:6, 6:3.

Вознијацки је прошле године освојила Аустралијан опен, тако да ће Мелбурн 2019. имати новог шампиона у женској сингл конкуренцији.

Шарапова је била фантастична од средине првог сета, када је од 1:4 дошла до 6:4 и апсолутно надиграла противницу. Ипак, у наставку игре Вознијацки је показала жељу за победом и успела је брејком да реши други сет и уведе меч у одлучујући трећи.

Рускиња и Данкиња су биле у егалу већину тог дела игре, да би Маша сломила отпор ривалке и направила нову серију освојених гемова после губитка од 3:2.

Она ће у наредној, четвртој рунди играти против домаће тенисерке Ешли Барти.

Аустралијан опен добиће новог шампиона у женском синглу!

Три године, осам месеци и 11 дана од њиховог последњег дуела, (30) Марија Шарапова наставила је да побеђује (3) Каролине Вознијацки, с тим што је то овог пута значило и "скидање" круне са главе данске такмичарке.

У Мадриду 2015. било је 6:1, 3:6, 3:6, а након што су ривалке прошле свака своју "голготу", што због повреда, што због суспензије Рускиње услед допинга, овог јануара 2019. у Мелбурну завршено је резултатом 6:4, 4:6, 6:3.

Шарапова сада води 8:4 у том ривалству, а занимљиво је да се резултат кретао по следећем "формату": три победе Рускиње, две победе Данкиње, три победе Рускиње, две победе Данкиње, две победе Рускиње…

Шампионка Аустралијан опена из 2008. године, када је у финалу савладала нашу Ану Ивановић 7:5, 6:3, савладала је бранитељку титуле после два сата и 23 минута велике борбе на "Род Лејвер" арени, на којој је шампион у мушком синглу, (3) Роџер Федерер, прошао даље без икаквих проблема овог петка ујутру.

Шарапова, поред титуле из 2008, има и три пораза у финалима у Мелбурну: Серена Вилијамс 1:6, 2:6 (2007), Викторија Азаренка 3:6, 0:6 (2012), Серена Вилијамс 3:6, 6:7 (2015)

Наредна противница 31-годишње Рускиње биће девет година млађа аустралијска тенисерка, (15) Ешли Барти, са којом се Шарапова састала једном до сада - у Риму прошле године било је 7:5, 3:6, 6:2.

Слоун Стивенс је елиминисала једину преосталу хрватску тенисеру Петру Мартић са 7:6(6), 7:6(5).

Мартићева је у оба сета имала брејк предности, али је у оба наврата посустајала. Американка је показала завидну менталну спрему и на крају, веома неочекиваним резултатом за женски тенис, савладала ривалку и пласирала се у четврто коло.

У наредној рунди Слоун се састаје са Рускињом Анастасјом Пављученковом, која је у два сета елиминисала Белорускињу Алијаксандру Саснович – 6:0, 6:3.

Огромну победу, вероватно највећу у каријери, остварила је 17-годишња Американка Аманда Анисимова. Она је неочекивано лако (6:3, 6:2) победила 11. тенисерку света Арину Сабаленку.

Анисимова, најмлађа тенисерка у најбољих 100 и један од највећих талената у свету женског тениса, наставила је да пружа феноменалне партије, након што је претходно избацила и Лесју Цуренко и Монику Никулеску.

Амерички "вундеркинд" у четвртом колу игра против боље из дуела Петре Квитове и Белинде Бенчић.

Барти пред домаћом публиком прва до четвртог кола! Аустралијска тенисерка, Ешли Барти, прва је играчица која се пласирала у четврто коло Аустралијан опена.

Барти је у трећој рунди елиминисала Марију Сакари из Грчке, резултатом 7:5, 6:1.

Дуел на "Род Лејвер арени" трајао је нешто више од 80 минута – Ешли је константно водила, а отпор противнице сломила је у финишу првог сета, после чега је сигурно дошла до тријумфа.