ЕЛ: "Армија" одбранила Москву, Бајерн био близу!
Бајерн попустио у завршници, Клајбурн носио ЦСКА до победе! Кошаркаши Бајерна из Минхена поражени су на гостовању од московског ЦСКА са , у 19. колу Евролиге. Екипа Дејана Радоњића имала вођство већи део утакмице, али није успела да савлада ЦСКА. Бајерн дуго водио у Москви, Боломбој пробудио успаваног дива! ЦСКА славио уз много муке на отварању 19. рунде Евролиге. . .
Кошарка 17.01.2019 | 20:20
Српски кошаркаши Стефан Јовић и Немања Дангубић одиграли су просечне партије, док Владимир Лучић није играо, као ни одавно повређени Милан Мачван.
Јовић је меч завршио са 10 поена, али и само једном асистенцијом, док је Дангубић постигао осам и уз то је имао четири скока.
ЦСКА је до тријумфа предводио Вил Клајбурн са 20 поена и осам скокова што му је донело 28 идексних поена. Двоцифрени су још били Хекет са 12 и Родригес са 11, док је Нандо де Коло одиграо још једну слабу партију.
Московљани имају скор од 14 победа и пет пораза, док су Баварци на скору 9/10.
Узбудљива утакмица виђена је у московској Мегаспорт арени, дуго је Бајерн водио, али ЦСКА није дозволио други узастопни евролигашки пораз на домаћем терену. У 19. колу:
ЦСКА - Бајерн 77:70 (13:20, 22:17, 17:20, 25:13).
Екипа Дејана Радоњића имала је и 14 предности током прве четвртине, а у последњу је ушла са "плус 4" (57:53). На осам минута до краја, Џоел Боломбој је погодио "тројку" са велике удаљености за изједначење (57:57), а минут и по касније је Серхио Родригез донео предност Московљанима (61:60), која је убрзо нарасла и на 11 разлике (75:64).
Најефикаснији играч победничког тима био је Вил Клајбурн са 20 поена, уз осам скокова. Двоцифрен број поена убацили су још само Данијел Хакет (12) и Серхио Родригез (11).
Госте из Минхена предводили су Петери Копонен и Нихад Дедовић са по 12 поена, а по 10 су убацили Стефан Јовић (уз по један скок, асистенцију и украдену лопту за 26 минута), Леон Радошевић и Дерик Вилијамс. Немања Дангубић је меч завршио са осам поена и четири скока за 27 минута.
У следећем колу и једни и други играју у гостима истог дана (петак, 25. јануар) - Бајерн против Химкија, а ЦСКА против Барселоне.
Свака част Бајерну на још једној доброј партији у Евролиги, али Москва није пала! ЦСКА који ове сезоне опасно посрће, поготово од оног шокантног пораза у Подгорици од Будућности, успео је да преокрене резултат у последњој деоници и слави са 77:70. У вемећ делу сусрета Немци су водили, чак је деловало да држе све конце игре у својим рукама, међутим онда се разиграо момак са клупе Џоел Боломбој и покренуо успаваног дива.
Меч је решен средином последње деоници, када су домаћи кренулу у одлучујућу серију. На семафору је стајало 65:64 пре него што ће Руси направити серију 10:0 и решити све дилеме око победника. Боломбој је два пута атрактивно закуцао и одиграо неколико одличних одбрана, а тачку на и ставио Серхио Родригез тројком на два минута пре краја - 75:64.
Дејан Радоњић пробао је тајм аутима да спречи кола која су кренула низбрдо, у доброј мери је у томе и успео - мада треба бити поштен па рећи да је ЦСКА баш лоше одиграо та последња два минута - али ближе од минус пет (75:70) Бајерн није могао да приђе. Само 13 убечених поена у четвртој четвртини, односно седам у првих осам минута те деонице дошли су главе Баварцима.
С обзиром на то како су ушли у меч и на озбиљан заостатак у првој деоници (6:20), Московљани на крају морају да буду задовољни.
ЦСКА је врло лоше шутирао из игре (13/34), међутим то је компензовао много бољим скоком од ривала (36:22), поготово офанзивним - 13. Бајерн није хтела тројка (6/22) и поред лошег скока ту се може тражити разлог овог пораза.
Најефикаснији у победничком тиму био је Вил Клајбурн са 20 поена. Двоцифрени си били још Данијел Хекет (12) и Семен Антонов (11). Жоел Боломбој додао је девет кошева. У пораженом тиму Копонен и Ђедовић по 12, Радошевић, Вилијамс и наш Јовић по 10 поена.
ЕВРОЛИГА, 19. коло:
ЦСКА Москва - Бајерн Минхен 77:70
Олимпијакос - Химки 20.00
Макаби - Барселона 20.05
Гран Канарија - Фенербахче 21.00
петак
Ефес - Дарушафака 18.30
Жалгирис - Панатинаикос 19.00
Будућност - Реал Мадрид 19.00
Басконија - Армани 21.00
ТАБЕЛА: Фенербахче 16-2, Реал 15-3, ЦСКА 14-5, Ефес 12-6, Олимпијакос 11-7, Барселона 11-7, Бајерн 9-10, Армани 8-10, Панатинаикос 8-10, Басконија 8-10, Химки 7-11, Жалгирис 7-11, Макаби 7-11, Гран Канарија 6-12, Будућност 4-14, Дарушафака 2-16.
Извор: Б92/мондо.рс/моззартспорт
Коментари / 0
Оставите коментар