Харден са 57 поена запушио уста критичарима!

Харденових 57 за рушење Кобијевог низа! Овације Паркеру у Сан Антонију! Фантастични Брада демонстрирао силу против Мемфиса (112:94).  Џејмс Харден је одиграо још једну невероватну утакмицу и запушио уста критичарима који су по њему осули паљбу после очајног шута за три претходне ноћи.  Паркер се вратио у Сан Антонио и победио, 25 скокова Гобера! Шарлот, Јута и Бруклин су остварили победе у преосталим НБА мечевима протекле ноћи.

Кошарка 15.01.2019 | 12:00
Харден је у победи свог Хјустона над Мемфисом са 112:94 постигао невероватних 57 поена (17-33 из игре, 6-15 за три, 17-18 пенали), уз 9 скокова, по 2 асистенције и украдене лопте, као и једну блокаду.

Све то је учинио за мање од 35 минута на паркету, чиме је на најбољи могући начин надокнадио лош шутерски наступ против Орланда, када је имао 1-17 за три поена.

Најбољи играч “Ракета” наставио је да доминира у НБА лиги и 17. утакмицу заредом постигао 30 и више поена, а то је учинио три минута пре краја првог полувремена. Он је у првом полувремену убацио 36 од 54 поена екипе и већ тада наговестио да ће ово бити још једно његово вече, па је до краја само затрпао кош Гризлиса.

Једини играчи уз “Браду” који су успели да вежу 17 и више мечева са 30+ поена су Елџин Бејлор и Вил Чемберлен. Следећи на листи испред Хардена је споменути Чемберлен који је 1964. године имао 20 таквих наступа.

Хјустон је начео ривала у другој четвртини коју је добио резултатом 30:19, да би у трећој оверио тријумф.

Хардена је у одсуству повређеног Клинта Капеле најбоље пратио Дануел Хаус Џуниор са 15 поена, Џералд Грин је додао 14, три више од Остина Риверса. На другој страни најефикаснији је био Мајк Конли са 14 поена.

Рокетси су овим тријумфом дошли до петог места на Западу са 25 победа и 18 пораза, док је Мемфис претпоследњи са учинком 19:24.

У ноћи између понедељка и уторка Бруклин је са 109:102 савладао Бостон Селтиксе, Шарлот је резултатом 108:83 био бољи од Сан Антонија, док је Јута у неизвесној завршници победила Детроит – 100:94.

Џејмс Харден игра кошарку живота! Брада је убацио невероватних 57 поена у победи свог Хјустона над Мемфисом (112:94) и додатно померио историјске границе. Ово је сјајном асу Рокетса био 17 меч у низу са 30 и више поена, а тако је успео да надмаши учинак Кобија Брајанта из 2003. године, који је тада на 16 везаним утакмица успео да направи сличан подухват.

Харден је протекле ноћи постигао 36 поена за полувреме, што му је најбољи учинак у каријери након две деонице, а умало је успео да сустигне и сопствени и клупски рекорд у сезони, остварен 30. јануара прошле године, када је против Орланда убацио округло 60 поена.

Ас Хјустона има још довољно мотива, пошто су испред њега Елџин Бејлор и Вил Чемберлен. Чемберлен који је 1964. године успео да веже 20 мечева са 30+ убачених поена.

На овом мечу Харден је гађао 17/33 из игре, али и 17/18 са линије пенала. Цифру од 50 постигнутих поена ове сезоне је успео да премаши трећи пут, а свом учинку додао је и девет скокова и две аситенције.

Сан Антонио је на фантастичан начин, громогласним овацијама дочекао свог хероја Тонија Паркера, који је на крају ипак славио са својим Шарлотом (108:93). Паркер је убацио осам поена, Вокер је убацио 33, а Олдриџ 28.

Бруклин је био бољи од Бостона (109:102), а по 34 поена убацили су Тејтум и Расел, док је Јута срушила Детроит (100:94) уз 28 поена Донована Мичела.

У центру пажње био је повратак Тонија Паркера у Сан Антонио где је славио са својим новим тимом Шарлот Хорнетсима 108:93.

Међутим, навијаче Спарса није претерано погодио један од ретких пораза "мамуза" на свом паркету, они су цео меч искористили да покажу Паркеру колико га цене и воле због свега што им је дао током 17 година у Сан Антонију.

"Ментално и емотивно исцрпљујуће, било је фантастично вече. Хвала навијачима, њихова реакција је била невероватна. Сјајно вече и лепа сећања за мене која ћу носити у себи до краја живота", рекао је Паркер.

Паркер је меч завршио са 8 поена, 4 асистенције и 3 скока без изгубљених лопти, док је Хорнетсе предводио Кемба Вокер са 33 поена.

Најбоље су га пратили Џереми Ламб са 19 и Марвин Вилијамс са 11 у првој победи Шарлота у Сан Антонију после 11 пораза.

Спарсе је носио Ламаркус Олдриџ са 28 поена и 10 скокова, 18 је додао Вајт уз 7 асистенција, а по 14 су постигли Дерозан и Милс.

Јута је после неизвесне завршнице успела да сломи отпор Детроита и слави 100:94.

Посебно се истакао Француз Руди Гобер који је постигао 18 поена али је пре свега забележио рекорд каријере са чак 25 скокова.

Најефикаснији у редовима Џеза био је Донован Мичел са 28 поена, 19 је додао Кајл Корвер, а 13 Џо Инглес.

Пистонсе је предводио Блејк Грифин са 19 поена, док је Андре Драмонд убацио 15 уз 13 скокова.

Бруклин је изненадио Бостон са 109:102 и нанео Селтиксима трећи узастопни пораз.

Доминирао је Дианђело Расел са 34 поена, од којих је 18 убацио у трећој четвртини за серију 15:0 и 44:21 чим је трасирао пут Нетсима за прву победу над Бостоном после десет пораза у низу.

Са по 19 поена су га пратили Куруч и Ален који је имао и 12 скокова, 13 је постигао Херис, а 10 Керол.

Џејсон Тејтум је сјајно парирао Раселу са 34 поена, али га је пратио само Џејлен Браун са 22.