Богдан одличан, Бјелица добар, Бобан и Тео и даље на нули!

Кошаркаши Сакраменто Кингса победили су Портланд са 115:107 у ноћи између понедељка и уторка у НБА лиги.  Сјајни Богдан срушио и Портланд, ни минут кошарке за Србе у Лос Анђелесу! Богдановић убацио 18, а Бјелица четири поена у слављу Сакрамнта (115:107).

Кошарка 15.01.2019 | 10:30
Кингси су одиграли веома добар меч у којем је српски репрезентативац Богдан Богдановић био један од најбољих појединаца.

Богдановић је на терену провео нешто више од 31 минута и за то време постига 18 поена (8-10 из игре, 2-3 за три), уз 2 скока, 3 асистенције и по једну украдену лопту и блокаду.

Једини ефикаснији од Богдановића био је Бади Хилд са 19 поена и 7 скокова, док је Деарон Фокс додао 16. Други српски репрезентативац у редовима Кингса Немања Бјелица дуел је завршио са 4 поена, 6 скокова, 2 асистенције и 2 блокаде, уз промашена сва четири шута за три поена.

У редовима Трејл Блејзерса Демијан Лилард је доминирао са 35 поена, док је Еван Тарнер био други најефикаснији са 14.

Портланд је поразом пао на пето место Западне конференције са учинком 26-19, а Сакраменто је десети са 23 тријумфа и 21 неуспехом.

Богдан Богдановић је још једном био један од најистакнутијих појединаца у победи Сакрамента, овога пута над Портландом резултатом 115:107. Српски ас је убацио 18 поена, уз одличне проценте шута, а свом учинку додао је и два скока и три асистенције. Немања Бјелица је био део стартне петорке, али је меч окончао са четири поена, шест скокова и две асистенције.

Домаћин је меч под контролом држао практично од друге четвртине, успео је заустави неколико озбиљних налета гостији и на крају стигне до заслуженог славља.

Богдановић је из игр шутирао 8/10 (2/3 за три), а ефикаснији од њега у победничком саставу био је само Бади Хилд са 19 поена. Код Портланда је далеко испред осталих по учинку био Демијан Лилард са 35 постигнутих поена, али и пет асистенција и три скока.

Кингси су дошли до 23 славља у сезони и и даље заостају само једну победу од осмопласиране Јуте. Портланд је доживео 19 пораз у сезони (26 победа).

Клиперси су почетком последње четвртине успели да до дођу до кратког преокрета, али је Њу Орлеанс ипак стигао до заслуженог славља у правом револверашком окршају у Стејплес центру (121:117).

Ни овога пута српски играчи Бобан Марјановић и Милош Теодосић нису добили шансу код Дока Риверса, а меч је обележио фантастични Ентони Дејвис, који је постигао 46 поена и имао 16 скокова. Врло добар је био и Џулијус Рендл (27 поена), док је код Клиперса Херел убацио 26, а Галинари 25 поена.

Клиперсима је ово био трећи везани пораз, па сада морају озбиљно да стрепе сзта место у плеј-офу. Са друге стране Пеликансима је ово било четврто везано славље у последњих пет мечева, па су и они постали више него озбиљни кандидати за место међу осам најбољих тимова Запада.

У последњој утакмици Њу Орлеанс Пеликанси били су бољи од Лос Анђелес Клиперса са 121:117.

Фантастичну утакмицу одиграо је Ентони Дејвис са 46 поена и 16 ухваћених лопти, а сјајно му је помогао Џулијус Рендл са 27 поена.

Код Клиперса је најефикаснији био Монтрезл Херел са дабл-даблом (26п и 10 ск), један поен мање додао је Галинари.

Бобан Марјановић је преседео читав меч на клупи, док Милош Теодосић одавно није у тиму Дока Риверса.