Азијски куп: Бахреин сломио срце Индији!

Рашед са пенала у 91. минуту избацио Индијце са Купа Азије!

Фудбал 14.01.2019 | 21:20
Индија је поражена од Бахреина са 1:0 у мечу последњег кола групе А на Купу Азије чиме је елиминисана из даљег такмичења.

Џамал Рашед је у првом минуту надокнаде реализовао најстрожу казну и успео да казни грешку капитена Индије Пронаја Халдера, који је неспретно скривио пенал после 90 минута велике борбе. Индија је због овог пораза завршила такмичење на дну групе са три поена из три утакмице, иако је у првом колу направила сензацију и победила Тајланд са 4:1.

Домаћин шампионата селекција Уједињених Арапских Емирата ремизирао је са Тајландом 1:1, па су обе селекције прошле даље у осмину финала.

Уједињени Арапски Емирати су први са пет бодова, док Тајланд и Бахреин имају по четири, али је Тајланд други због бољег међусобног скора и иде такође директно у следећу фазу.

Бахреин нема разлога за бригу, и он ће сигурно играти у осмини финала Купа Азије пошто ће бити једна од четири најбоље трећепласиране селекције на турниру.