ШПА: Рубен Алкараз "скинуо паучину" и два бода Валенсији!

"Слепи мишеви" још једном ове сезоне разочарали своје навијаче. Алавес ишчупао бод у Каталонији. "Подморница" и даље тоне.

Фудбал 13.01.2019 | 09:15
Испромашивали су се фудбалери Валенсије, потом ипак повели, али им је Рубен Алкараз фантастичним голом из слободног ударца одузео два бода.

У свом 11. ремију од 19 утакмица Примере ове сезоне, Валенсија је одиграла 1:1 на Местаљи са Ваљадолидом.

Домаћи фудбалери нису искористили пенал у 54. минуту, када је Ђорди Масип одбранио шут Родрига, а потом и покушај Сантија Мине из одбитка скренуо у корнер. Нешто касније се Санти Мина прописно обрукао када је промашио небрањен гол... Све то анулирао је капитен Дани Парехо у 71. минуту када је сјајно шутирао из прве после повратног додавања Карлоса Солера.

Ипак, Рубен Алкараз је у 83. минуту из "слободњака" са око 25 метара мајсторски шутирао, Нето се пружио колико је могао, али није успео да спречи погодак...

Овим бодом Ваљадолид је одмакао на три изнад зоне испадања, док се Валенсија изједначила на деветом месту са Ђироном и Левантеом, с тим да они имају по утакмицу мање.

"Слепи мишеви" имају по четири победе и пораза, а чак 11 нерешених исхода. Први су уписали у августу против Атлетико Мадрида код куће (1:1), затим су у септембру играли 2:2 са Левантеом у гостима, 0:0 са Бетисом код куће и Виљареалом у гостима, а онда и 1:1 са Селтом на Местаљи. У октобру је било 1:1 са Барселоном и Леганесом код куће, а 0:0 са Атлетик Билбаом у гостима. У децембру 1:1 са Севиљом у Валенсији и Еибаром на страни, а онда и данашњи реми са Ваљадолидом.

У наредном колу Валенсија игра против Селте у гостима.

У нешто раније одиграној утакмици, Леганес је на свом терену савладао Уеску 1:0, поготком Јосефа ел-Несирија у 73. минуту.

Домаћин је тако уписао прву победу још од 4. децембра и дуела са Рајо Ваљеканом (1:0 у гостима), а укупно пету од почетка шампионата и тренутно је на 14. месту са 22 бода, док је Уеска и даље последња са 11 освојених бодова.

Наш голман Александар Јовановић био је на клупи гостујућег тима, док Рајко Брежанчић није конкурисао за поставу због повреде.

У дербију дана, гледајући пласман на табели, Ђирона и Алавес одиграли су 1:1 у каталонском градићу. Домаћин је повео 1:0 атрактивним голом Кристијана Стуанија, када је у 12. минуту шутирао у паду преко главе. Био је то његов 12. гол у 17 наступа ове сезоне. На коначних 1:1 изједначио је Борха Бастон у 50. минуту.

Српски везиста Дарко Брашанац играо је за госте из Виторије последњих двадесетак минута.

Алавес је и даље на четвртој позицији, са два бода више од Реал Мадрида, док је Ђирона на деоби осмог места са Еспањолом.

Немања Максимовић је одиграо цео меч за Хетафе и помогао гостима да дођу до победе против Виљареала 2:1 у утакмици са трилер завршницом!

Наиме, гости су повели у 52. минуту преко Молине, али је Кабрера у 75. аутоголом донео изједначење. Понадали су се домаћи навијачи да би "жута подморница" могла да прекине негативан низ и дође до тек четврте победе ове сезоне, међутим, уследио је контранапад у ком је Анхел прво избегао старт једног противничког играча, затим није пао иако га је други закачио по ногама, а онда сјајно лобовао голмана домаћих.

Нису имали среће играчи Виљареала током утакмице, пошто су неколико пута погодили оквир гола, али и поред свега могли су макар до бода, који би им сигурно значио у борби за опстанак. У надокнади је - оправдано - досуђен пенал који, ипак, Екамби није претворио у погодак за 2:2. Шутирао је изнад пречке...