ЕЛ: Олимпијакос васкрсао против Басконије!

Може и без Милутинова! Најџел Вилијамс Гос постигао 17 поена у победи после продужетка.  Олимпијакос славио и без Милутинова, победа Ефеса у Литванији! Кошаркаши Олимпијакоса остварили су победу у 17. колу Евролиге. Грчки шампион је био бољи од Басконије, 91:87 и то после продужетака.  Папаниколау спасилац Олимпијакоса! Басконија пропустила велику шансу на гостовању у Пиреју.

Кошарка 08.01.2019 | 22:25
И једни и други су вечерас били ослабљени. У тиму Олимпијакоса није било српског центра Николе Милутинова који је добио температуру току поподнева па је завршио код лекара, док гости из Шпаније нису могли да рачунају на повређеног Торникеа Шенгелију.

Испоставило се да се Басконија боље снашла у таквој ситуацији у већем делу утакмице и имала је и предност, али се у јунака Олимпијакоса, ко зна који пут, претворио Костас Папаниколау који је три секунде пре краја погодио тројку и донео свом тиму продужетак.

А како је завршио регуларни део, тако је Папаниколау почео и додатних пет минута – тројком. На то се надовезао и  Јоргос Принтезис, па поново Папаниколау са линијеза слободна бацања и пирејски великан је отворио врата победе.

Одличну партију пружио је бивши плејмејкер Партизана Најџел Вилијамс Гос који је постигао 17 поена и поделио шест асистенција. Папаниколау је утакмицу завршио са 22 поена, док је Принтезис додао 19. Зак Лидеј је био најефикаснији у победничком тиму са 23 поена.

Најбољи стрелац Басконије био је Лука Вилдоза са 19 поена, а Марселињо Уертас је додао на то још 17.

Срспки кошаркаш Никола Милутинов није могао да игра, пошто је хоспитализован због високе температуре, само три дана пошто је имао дабл-дабл учинак у дербију против Панатинаикоса.

Ипак, и без Милутинова, грчки тим је нашао начин да дође до важне победе, иако је на полувремену био у заостатку (43:47).

Басконија је добила прве три четвртине, да би последња припала Олимпијакосу, па је после нерешеног резултата (80:80), меч ушао у продужетке.

У редовима грчке екипе, најбољи је био Зак Ледеј са 23 поена и девет скокова, Костас Папаниколау је постигао поен мање уз шест скокова и две асистенције, а Јоргос Принтезис 19 поена. Најџел Вилијамс-Гос је сусрет завршио са 17 поена.

Код Басконије, Лук Вилдоза је постигао 19, Марселино Уертас 17, док је Винсент Поаре имао дабл-дабл од 17 поена и 12 скокова.

Екипа Олимпијакоса срећно и спретно је дошла до пете победе у последњих шест кола Евролиге, као и шесте узастопне на свом паркету - 91:87 (20:22, 23:25, 12:15, 25:18, 11:7) против Басконије.

Иако без повређеног Торникеа Шенгелије, гостујући састав је у другој четвртини преузео контролу и константно водио, са седам, осам, па и максималних девет поена разлике (55:64, 31. минут).

Лука Вилдоза у финишу је погодио две битне тројке, за 67:74 и 73:77, потом и два слободна бацања за 77:80. Олимпијакосу је остало 13 секунди да избори продужетак, а управо то је тројком урадио Костас Папаниколау!

Овај крилни играч, коме шут никада није био јача страна, са централне позиције је погодио уз помоћ табле са преко седам метара, након што су гости пропустили прилику да направе фаул и кроз пенал завршницу сачувају стечену предност.

И додатних пет минута почели су тројком Папаниколауа (укупно шутирао 6/7), прикључили су му се Јоргос Принтезис и такође екстра расположени Зек Лидеј и тим Дејвида Блата без драме је дошао до бодова, у мечу у коме није могао да рачуна на оболелог Николу Милутинова.

Да ли ће српски центар моћи да помогне црвено-белима у четвртак на гостовању Реалу, зависи од тога како буде реаговао на терапију и како се буде осећао у среду уочи лета за Мадрид.

ОЛИМПИЈАКОС: Лидеј 23 (9ск), Папаниколау 22 (тројке 6/7, 6ск, 2ас, 2блк), Принтезис 19 (4ск, 5ас), Вилијамс-Гос 17 (6ас)...

БАСКОНИЈА: Вилдоза 19 (4ск, 4ас, 2укр), Поарије 17 (12ск), Уертас 17 (5ас), Хилијард 13 (3изг), Фоигтман 10 (10ск)...

У Каунасу, Жалгирис је доживео још један пораз пред својим навијачима. овога пута, победу је однео Ефес, 79:58 (16:14, 24:15, 23:16, 16:13).

Турски тим је до победе предводио Адријен Моерман са 23 поена и осам скокова, док је Брајант Данстон додао 13.

У екипи Жалгириса истакао се Маријус Григонис са девет поена, док је један мање постигао Брендон Дејвис.

Армани - Барселона 20.45

Табела: Фенербахче 15-2, Реал 13-3, ЦСКА 12-4, Ефес 11-6, Олимпијакос 11-6, Барселона 9-8, Армани 8-8, Бајерн 8-8, Басконија 7-9, Панатинаикос 7-9, Жалгирис 7-10, Химки 7-10, Гран Канарија 6-10, Макаби 5-11, Будућност 3-13, Дарушафака 2-14.

Извор: моззартспорт/мондо.рс/Б92