Лејкерси могу и без Леброна против сјајног Дончића!

Експлозивна 3/4 јача од одличног Дончића! Кошаркаши Далас Маверикса поражени су од Лос Анђелес Лејкерса, упркос великој предности и одсуству најбољег играча гостујуће екипе.

Кошарка 08.01.2019 | 12:15
Лејкерси су дошли у Тексас и победили Мавериксе са 107:97, после великог преокрета.

Фаворизовани Далас, који је пре овог меча имао 15 победа и три пораза на домаћем терену, водио је 13 разлике на полувремену, али им се десио неочекиван пад у наставку игре.

Лејкерси су "експлодирали" и у трећем кварталу победили Далас са 32:13 у трећем кварталу и пред последњу четвртину имали предност од шест поена, иако су на крају друге имали заостатак од 13.

Упркос поразу, нову сјајну партију видели смо од словеначког репрезентативца Луке Дончића, који је за 35 минута на паркету имао 27 поена и осам скокова. После њега, најбољи у Даласу били су Џеј Џеј Бареа, Денис Смит и Херисон Барнс са по 11 поена. Диандре Џордан је имао десет поена и 19 скокова.

Лејкерсе је до победе водио Брендон Инграм са 29 поена и шест асистенција. Лонзо Бол је имао 21 поен, седам скокова и пет асистенција, а Џош Харт 14 поена, 12 скокова и шест асистенција.

Сан Антонио Спарси су савладали Детроит Пистонсе и нанели им седми пораз у девет мечева, победом у гостима од 119:107.

Детроит је најбоље одиграо у првој четвртини, када је водио шест разлике, али је већ на полувремену губио и касније није имао "гаса" да се врати у меч.

Најбољи актер утакмцие био је Блејк Грифин са 34 поена и осам асистенција, а иза њега у Пистонсима истакао се Андре Драмонд са 19 поена и 14 асистенција.

У тиму Грега Поповича близу трипл-дабла био је Демар Дерозан са 26 поена, седам скокова и девет асистенција, док је Ламаркус Олдриџ имао 25 поена и шест скокова.

Нову бруталну партију забележио је и Ентони Дејвис, који је "носио" Њу Орлеанс до победе над Мемфисом, 114:95.

Дејвис је меч завршио са 36 поена и 13 скокова и био убедљиво најефикаснији актер своје екипе, јер је после њега најбоље одиграо Џулијус Рендл са 17 поена и девет скокова.

Код гостију истакао се Мајк Конли са 22 поена и десет асистенција.

Босанскохерцеговачки центар Јусуф Нуркић натавио је да бележи одличне партије. У победи својих Портланд Трејлблејзерса над Њујорк Никсима (111:101) учествовао је са 20 поена и осам скокова.

Прве две звезде Портланда биле су одмах иза њега. Демијан Лилард је имао 17 поена и девет асистенција, исто поена колико и Си Џеј Меколум.

Код Никса је подбацио руки месеца Кевин Нокс, који је шутирао тек 1 од 6 из игре. Енес Кантер је имао 18 поена и 14 скокова, док је Ноа Вонле имао 16 поена и 14 скокова.

Један од најбоље "оцењених" играча ове сезоне Јанис Адетокумбо одиграо је нову одличну партију. Милвоки се тргнуо после пораза од Торонта и савладао Јуту са 114:102, пре свега фантастичном четвртом четвртином коју су Бакси решили у своју корист са чак 15 разлике.

Јанис је имао дабл-дабл од 30 поена и десет скокова, а пратио га је Малком Брогдон са 21 поеном и по пет ухваћених лопти и успешних додавања.

Најбољи у Јути био је Донован Мичел са 26 поена, али још једном лошом шутерском партијом (8/24 из игре). Руди Гобер забележио је 14 поена и 15 скокова, док су Џеј Краудер и Дерик Фејворс имали по 12 поена.