Богдан никад ближи трипл-даблу - Кингси прекинули црни низ!

Кошаркаши Сакраменто Кингса победили су Орландо Меџик на домаћем паркету резултатом 111:95.  Богдан Богдановић одличан у победи Сакрамента над Орландом. Богдановићева “Бугарка“ и осмеси у Сакраменту! Запажени Дончић и Вучевић у поразима.

Кошарка 08.01.2019 | 11:45
Сакраменто је у другу и трећу четвртину добио са по 12 разлике, што је било превелики "залогај" да Орландо у било ком тренутку меча припрети.

Код Кингса се још једанпут истакао сјајни српски бек Богдан Богдановић, који је меч завршио са 15 поена (6/15 из игре), осам скокова и седам асистенција

Сакраменто је највећу предност стекао крајемтреће четвртине, када је дошао на огромних +28. Толико предност помогла је Кингсима када је Орландо ухватио "залет" у последњих 12 минута и спустио се на 15 разлике у једном тренутку, али без наде за комплетан преокрет.

Кингси су победом прекинули низ од четири узастопна пораза и забележили 20. победу у 40. овосезонском мечу, те се приближили Лејкерсима, који су на осмој позицији, оној која води у плеј-оф.

Богдановић је статистиком на овом мечу био најближи у својој НБА каријери да дође до трпл-дабла, пошто му је фалио најмањи број асистенција и скокова да дође до тог учинка у досадашњем делу каријере.

Немања Бјелица није имао сјајно вече, те је на крају завршио са по четири поена и скока, као и две асистенције, уз шут из игре 2 од 6. У тиму Дејва Јејгера истакао се Диерон Фокс са 20 поена. Бади Хилд је додао 13, док је Вили Коли-Стајн имао по 11 поена и скокова.

Најбољи у гостујућим редовима био је Никола Вучевић са "јаким" дабл-даблом од 18 поена и 13 скокова. Теренс Рос је меч завршио са 20, а Еван Фурније са 15 поена.

Сакраметно наредни меч игра у ноћи између уторка и среде, када од 3 часа по средњеевропском времену гостује Финикс Сансима.

Сакраменто је прекинуо мини серију од четири пораза тријумфом код куће над Орландом (111:95).

Велике заслуге за победу иду Богдану Богдановићу, који је постигао 15 поена (шут из игре 6/15, шут за три 3/8), уписао осам скокова и седам асистенција, уз украдену и две изгубљене лопте за 32 минута у игри.

Немања Бјелица није имао тако запажену ролу, будући да је забележио четири поена и исти број скокова, уз две асистенције.

Најбољи у редовима Кингса, који имају скор 20-20, био је Деарон Фокс са 20 поена, док је код Меџика блистао Никола Вучевић са 18 поена, 13 скокова, три асистенције, украденом лоптом и блокадом.

Жаргонски речено “ол-роунд“ партија Богдана Богдановића у центру нашег интересовања кад су ноћашње утакмице НБА лиге у питању. Српски бек је са 17 поена, осам скокова и седам асистенција одиграо једну од главних рола у победи Сакрамента над Орландом од 111:95 чиме је прекинут црни низ Краљева из Калифорније од четири узастопна пораза.

Деарон Фокс је са 20 поена био најефикаснији у победничком тиму, али Богдановић се није фокусирао само на противнички кош, већ на скок, дефанзиву, разигравање саиграча... А није да га кош није хтео. После једног чини нам се покушаја асистенције ни сам није могао да верује како је лопта завршила у обручу. “Бугарка“, рекли би у појединим београдским крајевима за овакве кошеве. Није ни важно. Важно је да су Кингси продисали после четири утакмице на којима су у последњој деоници имали вођство, али су сваки пут остајали кратких рукава.

Овог пута другачија прича, друга четвртина је отворена серијом 20:2, већ на полувремену предност 58:42, пред последњу четвртину 90:62. Орландо је био немоћан, Сакраменто распуцан са свих позиција. Погађали су и Бади Хилд (13), Вили Коли-Стајн (11), Џастин Џексон (11), вратио се и Марвин Бегли после 11 мечева паузе због повреде колена... Немања Бјелица баш и није имао шутерски ефектно вече, па је меч завршио са четири поена. Не мари. Циљ је остварен, умногоме и зато што је Сакраменто добио чак 48 поена са клупе.

После 40 утакмица у новој сезони Кингси су половичног учинка -20/20. Прошле сезоне у исто време имали су само 13 победа и 27 пораза. Ове им следује борба за плеј-оф којој се нико није надао. ЛА Лејкерси и осма позиција на табели врло су близу, мада из прикрајка вребају и Јута, Минесота, Њу Орлеанс...

У пораженом тиму Теренс Рос је убацио осам тројки и постигао 20 поена, док се истакао и Никола Вучевићса 18, али и 13 скокова.

Сакраменто је и даље ван зоне за плеј-оф на Западу, пошто Лос Анђелес Лејкерси имају два тријумфа више на осмој позицији (22-19).

Последњу победу остварили су на гостовању против Даласа - 107:97.

Најзаслужнији за тај тријумф били су Брендон Инграм са 29 поена и шест асистенција, као и Лонзо Бол који је меч окончао са учинком од 21 поена, седам скокова и пет асистенција.

У пораженом тиму предњачио је Лука Дончић, још једном бриљантном партијом - 27 поена (шут из игре 10/23), осам скокова и две асистенције.

Словенац је побрао велике аплаузе приказавши сјајне финте из свог богатог репертоара.