Јокић одличан, али је Харден био бољи и побиједио!

Денвер изгубио од Хјустона! Кошаркаши Хјустона победили су Денвер резултатом 125:113 у дербију Западне конференције.  Јокићу признање играч недеље за утеху! Ноћас је Харден био бољи! Денвер Хјустону - до "Браде"! Џејмс Харден и Клинт Капела прекинули победнички низ Нагитса, у чијим редовима је блистао Никола Јокић.

Кошарка 08.01.2019 | 11:30
Рокетси су наставили низ фантастичних резултата предвођени Џејмсом Харденом, док Нагетсима није помогла ни одлична партија нашег Николе Јокића.

Јокић је на терену провео нешто више од 28 минута постигао 23 поена (11-20 из игре, 1-1 за три, 1-1 пенали), уз 13 скокова, 4 асистенције, 2 украдене лопте и једном блокадом, али и 8 изгубљених лопти.

Хјустон је одлучујућу разлику стекао у другој четвртини коју је добио са 12 поена разлике, а поново је блистао кандидат за МВП признање – Џејмс Харден. "Брада" је на крају имао 32 поена (7-18 из игре, 6-15 за три, 13-15 пенали), уз 14 асистенција и 5 ухваћених лопти.

Клинт Капела је остварио рекорд каријере са 31 поеном и 9 скокова, док су Грин и Пи-Џеј Такер додали по 21 поен.

У екипи Мајка Мелоуна се поред Јокић истакао Морис са 21 поеном, а Џамал Мареј је подбацио са само 13.

Без обзира на неуспех, "Грумење" је остало прво на Западу са 26 победа и 12 пораза, док је Хјустон три места иза са скором 23-16.

Низ Денвера од пет победа у низу прекинуо је Хјустон - 125:113.

Рокитси су на свом паркету стигли до десетог узастопног тријумфа захваљујући Џејмсу Хардену који је уписао 32 поена, уз 14 асистенција и пет скокова.

Сјајну подршку пружио му је Клинт Капела постигавши лични рекорд - 31 поен, уз девет ухваћених лопти.

Код Денвера, стандардно, предњачио је Никола Јокић "дабл-дабл" учинком - 24 поена, 13 скокова, а имао је и четири асистенције, две украдене лопте, блокаду, али и осам изгубљених лопти за 28 минута проведених на паркету.

Денвер је упркос поразу задржао лидерску позицију на табели Западне конференције са скором 26-12, док је Хјустон на деоби четврте позиције са Лос Анђелес Клиперсима после учинка од 23 победе и 16 пораза.

Никола Јокић у ноћи између понедељка и уторка није био на победничкој страни с обзиром да његов Денвер није могао против Џејмса Хардена и Клинта Капеле. Харден је убацио 32 поена уз 14 асистенција, Капела је допринео са 31 кошем и Хјустон је у Тексасу славио са 125:113.

За утеху Јокићу признање за играча недеље не Западу пре утакмице, а потом и 24 поена и 13 скокова као доказ да ни Капела ни Харден после преузимања -  ако ништа друго – не могу да зауставе Денверовог Џокера кад крене ка кошу. Маса је то. Додуше, Хардена и Капелу ни армирани зид не може да заустави, али Јокић се бар порвао за частан пораз Нагитса, који су и даље први на Западу.