Не помаже ни "Брада", нови дабл-дабл Нуркића!

Портланд на крилима бх. кошаркаша остварио тријумф против Хјустона 110:101, којем ни 38 поена Џејмса Хардена није било довољно да избјегне пораз.

Кошарка 06.01.2019 | 13:15
Портланд је предвођен Јусуфом Нуркићем против Хјустона забиљежио трећи тријумф у посљедње четири утакмице.

Бх. центар у побједи 110:101 остварио је још један дабл-дабл учинак, 25 поена и 15 скокова, уз веома добар шут из игре 11/18.

Томе је додао и три асистенције, те са поеном више од Си Џеј Мекалума био најефикаснији у редовима Трејл Блејзерса. Расположен је био и Демијан Лилард, који је такође забиљежио двоструко-двоструки учинак (17 поена, 12 асистенција, уз пет скокова).

У пораженом Хјустону Џејмс Харден убацио је 38 поена, али проценат шута од свега 37 одсто (13/35) не иде у прилог популарном "Бради", који је имао и пет ухваћених лопти, те седам асистенција.

Добру подршку имао је у Остину Риверсу, који је меч завршио са 21 поеном.

У веома ефикасној првој четвртини виђено је 60 поена, по 30 на обје стране, да би домаћин у другом кварталу направио искорак и тих 12 минута ријешио у своју корист резултатом 29:16, што је био и одлучујући период меча.

Гости су успјели да запријете у трећој четвртини, али снаге за преокрет није било.