Теу и Бобију ни секунд против Финикса! Сјајни Нуркић!

Клиперси славили у Аризони, Боби на клупи, Тео ван тима! Кошаркаши ЛА Клиперса славили су победу на гостовању Финиксу,121:111. Тим нашег тренера Игора Кокошкова забележио је пети узастопни пораз код куће.  Клиперси победили Сансе у Финиксу, а српски тандем није улазио у игру. Још једна одлична партија Јусуфа Нуркића.

Кошарка 05.01.2019 | 13:00
Милош Теодосић и Бобан Марјановић нису добили прилику да наступе за Клиперсе у ноћи између петка и суботе. Српски тандем је победу свог тима против Финикс Санса 121:111 одгледао с клупе.

Најбољи у победничкој екипи били су Данило Галинари и Лу Вилијамс. Обојица су убацили по 21 поен, с тим што је Италијан имао још и врло добрих шест скокова и седам асистенција.

Након што се пре две вечери уписао у историју НБА лиге, Јусуф Нуркић је и синоћ против Оклахоме Тандер показао да је у одличној форми, али то није било довољно да тим из Орегона избегне 17. пораз, ове сезоне.

"Громови" су у Портланду уписали тесан тријумф резултатом 111:109, уз Нуркићевих 22 поена, осам скокова и асистенцију за пола сата проведена на паркету "Мода Центра".

Погодак више код домаћина постигао је Демијен Лилард уз осам асистенција, док је најефикаснији код Оклахоме био расположени Пол Џорџ са 37 кошева и осам ухваћених лопти.

Ипак, најзаслужнији за 25. овосезонски тријумф Тандера био је Расел Вестбрук са 31 поеном, девет скокова и седам асистенција.

Портланд је седми на табели Западне конференције са скором 22-17, док је Оклахома на другој позицији са скором од 25-13.

Лука Дончић није био најефикаснији, али је пружио одличну партију за Денвер против Бостона. Селтикси су победили убедљиво 114:93, уз 19 поена младог Словенца.

Поново нисмо видели српске кошаркаше у тиму из Лос Анђелеса. Бобан Марјановић није добио шансу да уђе у игру са клупе, а Милош Теодосић је изостављен девети меч заредом.

Клиперси су славили и то пре свега захваљујући бољој игри у прве две четвртине. Финикс је поново био очајан на старту, прву четвртину су изгубили са 38:19.

На полувремену,разлика је била 24 поена у корист ЛА Клиперса, али у наставку, Санси су заиграли нешто абоље, али недовољно да би направили резултатски преокрет.

На крају, у тиму победника чак шесторица кошаркаша имали су двоцифрен учинак. Данило Галинари је постигао 21 поена уз седам скокова и шест асистенција, такође и Лу Вилијамс је успео да погоди исти број поена уз три скока и четири асистенције.

Марћин Гортат је постигао 18 уз 13 скокова, Тобијас Херис и Патрик Беверли по 16 поена, а Монтрезл Харел 15 поена. Код Финикса, Девин Букер је постигао 23 поена, Ти Џеј Ворен 20, а Ричаун Холмс 16.

Портланд је код куће поражен од Оклахоме са 109:111. Екипе су се смењивале у вођству, било је поприличнои неизвесно, да би у последњој четвртини све било преломљено кад је Оклахома на два минута пре крајас стигла на плус осам (101:109).

Успео је Портланд да до краја унесе неизвесност, стигли су на кош минуса, али нису имали довољно времена за нови преокрет.

Код Блејзерса, одличну партију приказао је Јусуф Нуркић који је постигао 22 поена уз осам скокова и асистенцију. Поен више постигао је Демијан Лилард, који је томе додао и осам асистенција.

У победничком тиму, бриљирали су Пол Џорџ и Расел Вестбрук. Џорџ је постигао 37 поена уз осам скокова, док је Вестбрук имао 31 поен, девет скокова и седам асистенција.

Милвоки у серији, Индијана боља од Булса после продужетака! Кошаркаши Милвокија настављају са одличним партијама. Бакси су пред својим навијачима били бољи и од Атланте, славили су убедљиво, 144:112.

Био је то пети узастопни тријумф Милвокија, који води на табели Запада са 27 победа и десет пораза.

Милвоки је фуриозоно започео меч, у почетној четвртини имали су невероватну разлику од чак 29 поена (43:14). Погађали су шта су хтели, тако да је већ тада било јасно да Хоукси немају готово никакве шансе.

Уз све то, ово је био рекорд сезоне за Баксе по укупном броју асистенција у мечу (36), а код куће сада имају феноменалан скор од 18 победа и свега три пораза.

Сјајан је податак да је чак осам кошаркаша Милвокија имало двоцифрен учинак. Јанис Адетокумбо је овог пута имао "само" 16 поена уз осам скокова и десет асистенција, док су Малколм Брогдон и Крис Мидлтон постигли по 19 поена.

Код Атланте, Диандре Бембри је постигао19 поена, Дивејн Дедмонд је додао 14, а Треј Јанг 13 поена уз 10 асистенција.

Бостон је код куће био бољи од Даласа. Џејлин Браун је постигао 21 поен, Џејсон Тејтум 18, а Маркус Смарт 17 поена. Дабл-дабл учинак имао је Гордон Хејворд са 16 поена и 11 скокова уз осам асистенција.

Код Даласа, Лука Дончић је био близу дабл-дабл учинка. Забележио је 19 поена уз девет скокова и четири асистенције, док је Харисон Барнс постигао 20 поена.

Индијана је наставила серију победа. Славила је, додуше тек после продужетака, на гостовању Чикагу, 119:116.

Бриљирао је Виктор Оладипо са 36 поена и седам скокова, док је Домантас Сабонис имао дабл-дабл учинак од 23 поена и 12 скокова. Код Чикага најефикаснији је био Зек Ла Вин да 31 постигнутим поеном.

ЛА Лејкерси су још једном непријатно изненадили своје навијаче. Поражени су од Њујорка са 112:119. Види се да готово никако не иде без Леброна Џејмса у тиму, био им је ово четврти пораз у последњих пет мечева.

У победничкој екипи, Тим Хардавеј Јуниор је постигао 22 поена. Енес Кантер је имао дабл-дабл учинак од 16 поена и 15 скокова и по 3 асистенције и блокаде, а исти број поена забележио је и Треј Бурке.

Код Лејкерса, најбољи је био Брендан Инграм са 21 поеном, Кентавијус Колдвел Поуп је постигао 19, Џамал Мекги 18.