Богдан и Бјелица одлични, побиједила их ''звијер'' Нуркић!

Кингси изгубили после продужетка! Кошаркаши Сакраменто Кингса поражени су од Портланд Трејлблејзерса са 113:108.  "Звијер" за историју и славље против Кингса! Кошаркаши Портланда су послије продужетка славили против Сакрамента у гостима са 113:108, а Јусуф Нуркић се уписао у историју НБА лиге.  Рекорд каријере Каваја Ленарда, Марјановић имао скок и асистенцију.  Кошаркаши Торонто Репторса победили су Јуту Џез са 122:116, док су Филаделфија Севетисиксерси били бољи од Лос Анђелес Клиперса 119:113.

Кошарка 02.01.2019 | 11:30
Бх. центар је у "Мода центру" одиграо најбољу партију у својој НБА каријери.

"Босанска звијер" је свој надимак оправдала са 24 поена, 23 скока, седам асистенција, пет блокада и исто толико украдених лопти за 37 минута на паркету.

Нуркић је први играч у НБА историји који је на мечу забиљежио најмање 20 поена и 20 скокова, пет асистенција, пет блокада и пет украдених лопти. Свака част Јука!

Момак из Живиница је на просјеку од 21,5 поена и 13 скокова у посљедње четири утакмице. Надамо се да ће 2019. година бити најбоља у његовој каријери.

Демијан Лилард је предводио Портланд до побједе са 25 поена, укључујући и поене 15,5 секунди прије краја регуларног дијела меча који су Блејзерсима донијели продужетак.

На другој страни, најефикаснији је био Бади Хилд са 27 поена, а добре партије пружио је и српски двојац у редовима Кингса. Немања Бјелица је уписао дабл-дабл са 14 поена и 16 скокова, док је Богдан

Богдановић меч завршио са 19 поена и са по пет скокова и асистенција.

Међутим, Кингси су у финишу очајно шутирали и то је главни разлог што су прокоцкали 101:92 на три минута прије краја. Богдановић, Бјелица и Коли Стајн су шутирали за три 0/2, док је Деарон Фокс имао један покушај више, али и погодак.

Сакраменто је у додатних пет минута шутирао 1/11!

Српски кошаркаши Богдан Богдановић и Немања Бјелица имали су добре партије, али је екипа из Калифорније испустила победу и поражена је после продужетка.

Богдановић је меч завршио са 19 поена, пет скокова и исто толико асистенција, док је Бјелица имао учинак од 14 поена и 16 скокова.

Сакраменто је током већег дела губио, али је у последњој деоници потпуно успео да преокрене резултат. Велике заслуге за то иду Богдану, који је у једном тренутку има 0/8 из игре. Али, скоро све поене постигао је у 4/4 и екипа Дејва Јејгера се вратила у живот.

Ипак, Кингси су успели да испусте +9 на три минута до краја меча. Лилард је поентирао за изједначење, док је Диерон Фокс промашио шут за победу.

У продужетку Сакраменто није имао шансе и Портланд је некако ишчупао победу.

Бади Хилд био је најефикаснији код Кингса с 27 поена, Фокс је постигао 13 и више нико (осим Богдана и Немање) није био двоцифрен у Сакраменту.

Портланд је предводио сјајни Јусуф Нуркић са 24 поена, 23 скока, седам асистенција, пет украдених лопти и пет блокада. Лилард је постигао 25, док је Сет Кари убацио 18.

Сакраменто је доживео 18. пораз у сезони, док је Портланд остварио 22. победу.

Кошаркаши Филаделфије победили су у гостима Лос Анђелес клиперсе са 119:113.

Џоел Ембид је био најбољи у победничком тиму са 28 поена и 19 скокова, Џеј Џеј Редик је додао 18 поена, а Џими Батлер 16.

Клиперсе је предводио Лу Вилијамс са 22 поена, док су Данило Галинари и Тобајас Херис убацили по 21. Бобан Марјановић је на паркету провео пет минута, али се није уписао у стрелце, док Милош Теодосић није играо.

Кавај Ленард је прошле ноћи уписао рекорд каријере, пошто је у победи Торонта над Јутом од 122:116 постигао 45 поена, док је Милвоки уписао четврти тријум у низу славивши против Детроита са 121:98.

Рекорд каријере Каваја Ленарда, Марјановић имао скок и асистенцију. Кошаркаши Торонто Репторса победили су Јуту Џез са 122:116, док су Филаделфија Севетисиксерси били бољи од Лос Анђелес Клиперса 119:113.

Милвоки Бакси су славили против Детроит Пистонса 121:98 у мечу у ком је Брук Лопез поентерски засенио Јаниса Адетокумба.

У мечу Репторса са Јутом блистао је Кавај Ленард који је убацио 45 поена, што је кошаркашу МВП калибра нови рекорд каријере.

То му је уједно и тек трећа утакмица у којој је имао 40 или више поена, укључујући и плеј-оф, а све то је "Канџа" постигао уз шут 16 од 22 из игре.

Репторси су од почетка кренули добро и до половине прве деонице водили 13:5. Међутим, колико је Ленард био расположен у тиму из Канаде, толико је Краудер био добар у Јути (30 поена, рекорд каријере), а Џезери су врло брзо ушли у егал меч који је трајао све до треће деонице.

Фред Ван Влит, Паскал Сиакам и Ленард у тим тренуцима успевају да одлепе Репторсе на +10, при резултату 71:61, Џез успевају само да се одрже на тој разлици, али не и да је преокрену.

Јута сада има скор 18-20 што је довољно за 11. место на Западу, док Торонто Репторси имају 28-11 и други су на Истоку иза Милвокија.

Бобан Марјановић је добио пет минута "акције" против Жоела Ембида и Филаделфије и за то време српски центар није се уписао у стрелце, а ухватио је један скок и имао једно успешно додавање.

Најефикаснији је у победи тима из "града братске љубави" био Ембид са 28 поена и 19 скокова, 18 поена је имао Џеј Џеј Редик, а више играча је имало више од десет.

Бен Симонс је са 14 поена, девет скокова и осам асистенција био надомак трипл-дабла. У тиму Клиперса Лу Вилијамс је имао 22 поена, а Тобајас Херис и Данило Галинари по 21.

Филаделфија је већ до почетка друге четвртине створила озбиљан капитал и комотних двадесетак поена разлике.

Клиперси су на полувреме отишли са заостатком 76:58, што је Фила одржавала и током треће четвртине, да би у последњој уследио налет Клиперса.

Херис и Херел су покушали да предводе повратак и успели су да смање заостатак, али се разлика са полувремена ипак показала као превелика.

Клиперси сада имају 21 победу и 16 пораза и са првог места Запада пре нешто више од месец, пали су на седмо. Фила је четврта на Истоку са 24 победе и 14 пораза.

Милвоки Бакси су "газде" Истока. У конференцијском окршају успели су да савладају Детроит без много проблема, а код победника се посебно истакао центар Брук Лопез са 25 поена.

Пратио га је Крис Мидлтон са 22, те Ерик Бледсо са 18, док је Јанис Адетокумбо био четврти стрелац екипе са 15 поена (седам скокова, осам асистенција).

Код поражених су бољи од осталих били Блејк Грифин са 29 поена и Реџи Џексон са 19. Детроит је упркос поразу на слабијем Истоку са 16-19 на осмом месту, а Милвоки је први са 26 победа и десет пораза.