Милинковић Савић напушта СПАЛ, остаје у Италији!

У Ферару долази Вивијано.

Фудбал 02.01.2019 | 19:45
Милинковић Савић напушта СПАЛ, остаје у Италији!
Вања Милинковић Савић ће у јануару напустити СПАЛ и пре времена раскинути позајмицу која је требало да траје до краја сезоне. Млади српски голман ће се вратити у Торино, али се неће тамо задржати већ ће опет на позајмицу.

СПАЛ је данас договорио трансфер италијанског голмана Емилијана Вивијана из лисабонског Спортинга. Он ће се у првим данима нове године прикључити тиму из Фераре као слободан играч и заузети место првог голмана. До сада је стартер између статива СПАЛ-а био сенегалски репрезентативац Алфред Гомис, док је Милинковић Савић био резерва. Млади Србин је бранио на два меча у Серији А и једном у Купу Италије, али се после тога Гомис вратио на гол.

План је да Вивијано буде стартер у другом делу сзеоне, а Гомис резерва док ће Милинковић Савић напустити клуб. Према сазнањима МОЗЗАРТ Спорта, Вања нема у плану повратак у Србију и скоро сигурно је да ће и други део сезоне провести у Италији. Торино ће га опет позајмити неком домаћем клубу, а могуће је да ће то бити и неко из Серије Б. Како Милинковић Савић не заузима позицију странца, то му даје предност у односу на чуваре мреже који би у јануару  могли да дођу у Италију из иностранства.

Потом ће на крају сезоне са Торином бити обављен разговор о даљим плановима. На голу Бикова је стандардан Салваторе Сиригу што значи да би Милинковић Савић могао да буде продат у неки клуб где би био стартер.

Извор: моззартспорт

ФОТО: Стаср спорт

Коментари / 0

Оставите коментар