Повратак отписаног Клеја и порука шаци: Недостајала си ми!

Вокер 47, Харден 41, Лилард 40. . .

Кошарка 30.12.2018 | 15:00
Клеј Томпсон се вратио! Момак који ове сезоне игра готово непрепознатљиво у односу на многе претходне сезоне коначно је пробио психичку баријеру и Голден Стејту донео победу над Портландом (115:105), којом се актуелни шампион осветио за пораз од истог такмаца пре само неколико дана.

Клеј је коначно добио својих пет минута славе. Искористио је, рекло би се, донекле и успаваност Портландове одбране како би убацио 32 поена (12/21), уз 4/5 са дистанце и тако коначно оставио прави утисак после неколико заиста бледих издања, далеко испод његовог реномеа.

Томпсон је иза себе оставио сасвим задовољавајућу утакмицу, поготово јер су му проценти шута ове сезоне, благо речено, лоши. Колико је њему значило то што је коначно поправио учинак и Голден Стејту дао нешто опипљиво видело се у последњој четвртини, када је јавности дао један занимљив тренутак о којем се прича.

Наиме, пошто је убацио тројку за 105:89, Клеј Томпсон је кренуо ка клупи да мало одмори, али је успут погледао своју десну шаку и само кратко прокоментарисао:

”Недостајала си ми”.

Новинари су га после утакмице, наравно, питали да ли је то намерно урадио, на шта је Клеј одговорио:

”Немам намеру уопште да да будем виралан у овом интернет свету. Интернет је јако чудно место и не волим да будем ту превише. Много информација које добијете или нађете тамо су чудне. Трудим се, искрено, да читам књиге и тако проводим време”, поручио је Томпсон.

Што се утакмице тиче, Голден Стејт је највећи део сусрета имао сигурну, двоцифрену предност, почев од касне фазе прве четвртине, па све до последњег звука сирене. Разлика је неколико пута била на двадесетом подељку, а Портланд је био без озбиљније шансе да припрети, мада је на крају сачувао образ и обезбедио скромнији пораз.

Код домаћина истакао се Демијан Лилард с 40 поена (14/23 из игре), Јусуф Нуркић је дописао 21 поен, 10 скокова и седам асистенција, док је Си Џеј Меколум остао на само 14 поена (6/17 из игре). На супротној страни Стеф Кари и Кевин Дурант убацили су по 25 поена.

Харден у последњих девет утакмица буквално – гори! Брадоња игра бруталну кошарку и апсолутно нико не може да га заустави, а из тога највише профитира Хјустон који је као гост савладао Пеликансе резултатом 108:104.

Мада је имао нешто слабије проценте шута, Хардену нико не може да одузме то да је убацио 41 поен (10/25 из игре, 7/17), што га је довело до просекао од 39 поена, осам асистенција и пет скокова у претходних девет утакмица!

Ракете су добром одбраном успеле да умање учинак Ентонија Дејвиса, који је после застрашујућег издања у победи над Даласом остао „тек“ на 22 поена и 11 скокова. Џулијус Рендл је био први стрелац екипе с два поена више и идентичним бројем ухваћених лопти.

Јута је на свом терену згромила Њујорк резултатом 129:97, уз одлично издање Рудија Гобера. Француски дугајлија меч је завршио с 25 поена и 16 скокова, док му је Донован Мичел додао само 15 поена. Тим Хардавеј је код Никса био најефикаснији са 18 поена.

Велику ноћ имао је легендарни Винс Картер у тесној победи над Кливлендом и то резултатом 111:108. Човек који ће кроз мање од месец дана напунити 42 године био је најефикаснији играч Хокса са 21 поеном што је остварио за само 23 минута у игри (7/11 из игре, 4/7 за три). Његов 22 године млађи саиграч је такође имао 21 кош, али је ипак невероватни ас био под светлима позорнице. Код Кливленда Џеди Осман је био најбољи са 22 поена.

Бостон је као гост однео велику победу над Мемфисом - 122:103, а прво име Келта био је, наравно, Кајри Ирвинг са 26 поена. Код Гризлија Мајк Конли такође је убацио 26 поена.

Рекордер вечери био је Кемба Вокер, али ни његових 47 поена (18/29 из игре, 6/9 за три), од чега чак 24 у последњој четвртини нису помогли да се добије десетковани Вашингтон усред престонице. Визардси су славили са 130:126, а Тревор Ариза предводио је победнички тим с 24 поена.