Јокић скоро до "трипл-дабла" против Кокошкова!

Кокошков видео Јокићев таленат, Мареј са 46 поена уништио Сансе! Кошаркаши Денвер Нагетса наставили су да побеђују у НБА лиги, а поново је сјајну партију пружио наш Никола Јокић.  Денвер побиједио Финикс на гостовању уз одличне партије Џамала Мареја и српског центра. Бобан Марјановић убацио четири поена у поразу Клиперса од Сан Антонија. Добра партија и Јусуфа Нуркића у поразу од шампиона.

Кошарка 30.12.2018 | 13:45
Денвер је савладао Финикс резултатом 122:118 у утакмици у којој је Јокић на паркету провео нешто мање од 38 минута и за то време постигао 23 поена (8-11 из игре, 0-2 за два, 7-8 пенали), уз 8 скокова, 9 асистенција, 3 украдене лопте и једну блокаду.

Момак из Сомбора је одиграо колико му је потребно, а "Грумење" је трасирало пут већ у првој деоници коју је у своју корист решило са 36:16.

Међутим, изабраници нашег Игора Кокошкова су се у наставку тргли и топили предност ривала, па је мало фалило да их изненаде у финишу.

Јокић је овога пута био други најзапаженији играч, одмах иза Џамала Мареја који је одиграо фантастично – 46 поена (16-24 из игре, 9-11 за три, 5-6 пенали), ухватио 6 лопти и поделио 8 додавања.

С друге стране, најзапаженији у редовима Санса био је Ејтон са дабл-даблом (33п и 14ск), док је Букер додао 27 поена и 8 асистенција.

Екипа Мајка Мелоуна задржала је прво место на табели Западне конференције са 23 победе и 11 пораза, док је Финикс последњи са учинком 9-28.

Денвер је уписао нову, 23. побједу ове сезоне, и то на гостовању Финикс Сансима - 122:118, и задржао челну позицију Западне конференције.

Најбољи у тиму Нагитса био је Џамал Мареј са рекордних 46 поена, од чега је постигао девет тројки из 11 покушаја, а имао је и шест скокова и осам асистенција.

Одличну партију против тима који са клупе предводи српски тренер Игор Кокошков приказао је и Никола Јокић.

Он је за непуних 38 минута забиљежио 23 поена (шут из игре 8/11), уз осам скокова, девет асистенција, три украдене, четири изгубљене лопте и блокаду.

Код Финикса, који има скор 9-28, најбољи су били Деандре Ејтон са 33 поена и 14 скокова, као и Девин Букер који је постигао 27 поена.

У другој утакмици дана у којој је играо неки српски кошаркаш Сан Антонио Спарси су победили Лос Анђелес Клиперсе са 122:111.

Бобан Марјановић је добио нешто више од седам минута на паркету и убацио 4 поена (1-2 из игре, 2-3 пенали), а Спарси су славили захваљујући 38 поена и 7 скокова Ламаркуса Олдриџа, односно дабл-даблу Демара Дерозана – 25 поена и 13 ухваћених лопти.

Код Клиперса, за које поново није наступио Милош Теодосић, Херел и Галинари су имали по 21 поен.

Тим Грега Поповића девети је на Западу са 20 тријумфа и 17 неуспеха, пет места испод Клиперса који имају учинак 21-15.

У ноћи између суботе и недјеље на паркету је био још један српски играч - Бобан Марјановић.

У поразу Клиперса од Сан Антонија (111:122) горостасни српски центар није добио велику минутажу - тек седам минута и постигао је четири поена, уз скок и асистенцију.

Милош Теодосић није играо.

Клиперсима је то био 15. пораз ове сезоне, уз 21 побједу, док су Спурси на гостовању стигли до 20. тријумфа.

Предводио их је Ламаркус Олдриџ са 38 погодака, док је Демарк Дерозан уписао "дабл-дабл" - 25 погодака и 13 скокова.

Милвоки је остао на врху Истока, пошто је побиједио Бруклин (129:115) уз "паклену" партију Јаниса Адетокунба - 31 поен, уз по 10 скокова и асистенција.

Расположен је претходне ноћи био и Џејмс Харден, који је предводио Хјустон до победе над Њу Орлеансом - 108:104. Популарни Брада је уписао 41 поен (шут за три 7/17), уз девет скокова, шест асистенција, три украдене, седам изгубљених лопти и две блокаде.

Јусуф Нуркић пружио је одличну партију у поразу Портланда од Голден Стејта резултатом 105:115.

Најбољи бх. кошаркаш је за 32 минуте у игри остварио "дабл-дабл" учинак од 21 поена и 10 скокова и томе додао седам асистенција. Најефикаснији код Портланда био је Демијан Лилард са 40 поена уз пет асистенција, али то је било недовољно да избјегну пораз од актуелних првака, које су побиједили прије два дана.

Госте су до побједе водили Клеј Томпсон са 32 и Стеф Кари са 25 поена.