АБА: Цедевита без проблема до побједе над Задром!

Кошаркаши Цедевите победили су Задар у 13. колу АБА лиге на домаћем паркету резултатом 83:72.  Цедевита наређала седам победа! Загрепчани ће се у случају пораза Будућности од Црвене звезде издвојити на другој позицији.  Цедевита се мучила па преломила, сјајни Рамљак.  Задар одиграо врло добро у Загребу, али је домаћин славио с - 83:72.

Кошарка 29.12.2018 | 21:10
Цедевита је забележила девету победу у сезони престигавши Мегу на другом месту табеле, док је Задар остао на деоби зачелља.

Тим из Загреба је направио велику предност у првој четвртини, али је скоро свих 12 поена предности "прокоцкао" у другој деоници и на полувреме отишао са благом предношћу.

Цедевита је у наставку игре ипак показала квалитет и надиграла Задране, па је на крају убедљиво славила после одличних других 20 минута меча, где је своју предност полако градила и није поново испустила.

Најбољи у победничком саставу био је Иван Рамљак са 26 поена и шест скокова, а пратили су га Џастин Кобс са 14 поена и шест асистенција, те Елџин Кук са 11 поена и седам скокова.

Код гостију истакли су се Лука Божић и бивши плеј Партизана Кваме Вон. Хрват је на крају имао 17 поена, 11 скокова и седам асистенција, док је Американац меч завршио са 16 поена.

После почетног скора 1-3 под вођством Сита Алонса и 2-4 након пораза од Црвене звезде у Београду, екипа Цедевите ушла је у серију победа која је већ сада чини врло вероватним учесником плеј-офа АБА лиге.

Задар је у дворани "Дражен Петровић" савладан резултатом 83:72 (28:16, 17:27, 19:14, 19:15) и тиме је екипа Славена Римца са 9-4 избила на другу позицију.

Ако Црвена звезда (12-0) остане перфектна и после недељног дербија против Будућности (8-4), Цедевита ће сама имати статус најближег пратиоца црвено-белих, а серију ће пробати да настави у Сремској Митровици против Меге 5. јануара.

Није јој ишло све баш као по лоју, али је Цедевита ипак успела да дође до нове победе у АБА лиги тако што је у Загребу успела да надигра Задар с 83:72.

Све до краја треће деонице деловало је да гости имају шансу чак да дођу до изненађења, али је домаћин тада појачао ритам и тим Славена Римца успео је да дође до тријумфа.

Задар традиционално добро игра у Загребу. И овога пута је добро мучио Цедевиту, на полувремену је било само два поена предности за домаћина. У трећој деоници је чак Задар преузео иницијативу, али је Цедевита с пар брзих кошева успела да се ишчупа и пред последњих 10 минута има предност од седам поена (64:57).

Врло важну тројку погодио је Едо Мурић на пет минута до краја када је одвео Сокиће на предност од 71:63. Ту је негде био крај нада за госте.

Најефикаснији у домаћем тиму били су Иван Рамљак са 26 поена и Џастин Кобс са 14, док су се код Задра најбоље снашли Лука Божић са 17 и Кваме Вон са 16.

Црвена звезда - Будућност 19.00

ТАБЕЛА: Звезда 12-0, Цедевита 9-4, Будућност 8-4, Мега 8-5, Партизан 7-6, ФМП 6-7, Игокеа 5-8, Цибона 5-8, Морнар 4-8, Крка 4-8, Олимпија 4-9, Задар 4-9.

Извор: Б92/мондо.рс/моззартспорт