Јокић и Денвер се осветили Сан Антонију!

За пораз у Тексасу.  Никола Јокић и Денвер ишчупали су велику победу у другом узастопном дуелу са Сан Антонијом, 102:99, довољно да и опет буду на челу Запада.  Денвер опет побеђује, Јокић одличан.  Србину недостајали по скок и асистенција за "трипл-дабл". Лука Дончић бројао до 34 и посатвио нови рекорд каријер у НБА. Никола Вучевић био најбољу у Орланду.

Кошарка 29.12.2018 | 11:45
Јокић је поново био на корак до трипл-дабл учинка. За скоро 37 минута на паркету постигао је 21 поен уз по девет скокова и асистенција.

У тиму Нагетса блистао је Џамал Мареј који је сусрет завршио са 31 поеном, шест скокова и три асистенције, док је Малиик Бизли попут Јокића сусрет завршио са 21 поеном.

Имао је Денвер силне муке да дође до тријумфа. Осим неколицине повређних играча, на које тренер Малоун није могао да рачуна, пред крај сусрета на повреде су се пожалили и Џамал Мареј и Малик Бизли.

Пех је за домаћи тим био већи када се има у виду да је Јокић зарадио шесту личну на минут и по пре краја сусрета. Али Нагетси су некако издржали, екипа се после овог тесног тријумфа вратила на чело Запада.

Није морало бити тако драматично, јер су Нагетси на полувремену имали комотних +18, али упорни Сан Антонио, који је са клупе предводио искусни Грег Поповић, нашли су начина да се врате уз меч и приђу на кош разлике. У последњих минут и по имали су чак осам бацања, али половина промашених на крају их је коштала пораза, тек трећег у последњих 11 мечева.

Јокић је првих 13 од укупно 21 поена постигао у првих 24 минута сусрета.

"Није било тако лепо за око, али не могу бити поноснији на момке због свега што су урадили. Ово је велика победа", истакао је тренер Денвера Мајкл Малоун.

У тиму Сан Антонија Ламаркус Олдриџ је постигао 24 поена уз седам скокова и три асистенције, док је Демар Дерозан постигао 15 поена.

Никола Јокић био је врло запажен у победи Денвера против Сан Антонија 102:99. Српски центар постигао је 21 поен, а за "трипл-дабл" недостајали су му по један скок и асистенција.

Денверу је то био 22. тријумф у сезони (има 11 пораза). Први стрелац Нагетса био је Џамал Мареј са 31 поеном. У екипи Сан Антонија се издвојио Ламаркус Олдриџ, који је утакмицу завршио са 24 постигнута поена.

Шарлот – Бруклин 100:87