Цвајта: Мајсторија Ханта из слободњака погурала ХСВ!

Јако леп гол је то био за 2:1 на гостовању Дуизбургу.

Фудбал 14.12.2018 | 21:40
У Цвајти ове сезоне гледамо право надметање између ХСВ-а и Келна, а Диносауруси су с три бода на гостовању Дуизбургу стигли до 37. освојеног бода. Било је 2:1 (2:1) за госте, а главни моменат је био погодак Арона Ханта у 19. минуту утакмице.

Меч је одлично почео по госте када је Нери био прецизан, али њему је практично преостао само лакши део посла после асистенције Хванг Хи Чана. Није се дуго чекало на одговор, јер је Наубер после корнера био на правом месту, лопта му се одбила, уследио је волеј и резултат је био 1:1.

Међутим, лудило у првих 20 минута утакмице се није завршило ту. Арон Хант се показао и у 19. минуту послао праву стрелу из слободњака. Сјајан погодак!

Хамбургеру је ово 11 победа у сезони, пета на последњих шест утакмица тако да је сада лоптица на Келновом делу терена. Тренутна разлика је четири бода, с тим што Јарчеви имају утакмицу мање.

У другој утакмици дана Кил је као домаћин и фаворит дочекао Арминију Билефелд, али се утакмица завршила резултатом 1:2. Кил је јурио резултат, изједначио на 1:1 у 73. минуту, али су гости стигли до целог плена голом Борнера у 81. минуту.

НЕМАЧКА 2 - 17. КОЛО